Jak na rychlé online sdílení poznámek a screenshotů v OS X

O vynikajícím programu Skitch pro zachytávání screenshotů v OS X jsem psal docela nedávno. Dnes bych si dovolil krátký tip, návod, na sdílení opoznámkovaných screenshotů na internetu. Opět s využitím programu Skitch.

Než mi zase někdo začne psát poznámku o tom, že neznám klávesové zkratky v OS X... Ano, vím velice dobře, že lze s jejich pomocí zachytit screenshoty v OS X do schránky i do souboru, vybranou oblasti i konkrétní okno na obrazovce.

Program Skitch ovšem není jen běžný zachytávač screenshotů. Jeho síla spočívá v tom, že s jeho pomocí do screenshotů bleskurychle vložíte textové poznámky, rámečky, upozorňující šipky a další prvky. Následně je můžete posouvat nebo editovat. To vše v různých barevných kombinacích.

Přečtete si článek: Jak screenshoty v OS X standardně a s programem Skitch

Screenshoty lze z programu Skitch jednoduše přetažením z okna na plochu uložit jako běžný obrázek. Dnes nás však bude zajímat jeho propojení na online služby a možnost snadného sdílení screenshotů.

Možnosti sdílení screenshotů v aplikace Skitch

Skitch je propojen s Evernote, takže jakýkoli obrázek lze velice rychle nasdílet právě v Evernote. Ne každý však Evernote používá a ani mně, jako uživateli Evernote, nevyhovuje umístění screenshotů do poznámek.

Skitch

Kromě podpory této poznámkové služby nabízí Skitch uložení či odeslání screenshotu také do mailu, do zprávy, na Twitter, na Facebook, jeho uložení na plochu nebo umístění do katalogu iPhoto.

Já Skitch používám kromě úpravy obrázků pro články na webu k tomu, abych někomu názorně něco ukázal. Udělám obrázek, doplním popisky a šipky a výsledek chci poslat. Bohužel Skich si nějak nerozumí s mým pošťákem Sparrow, takže jsem hledal další pohodlné řešení. A našel. FTP.

Sdílení screenshotů na FTP a zkopírování jejích URL do schránky

Skitch dovede kromě zmíněných služeb využít i prachobyčejné FTP a obrázek na něj nahrát. Ba co víc, automaticky vám do schránky umístí URL s odkazem na daný obrázek. Ten vložíte do rozepsaného mailu a je to. Jednodušší to snad ani být nemůže.

Jak na to? V programovém menu klepněte na Skitch > Preferences. V novém okně se pak přepněte na položku Sharing. Dole pod seznamem klepněte na tlačítko + pro vložení nového úložiště pro své screenshoty. Na výběr je spojení přes FTP nebo SFTP. Zadejte název a potvrďte.

Skitch

Následně pro daný účet vyplňte nezbytné údaje pro připojení na FTP nebo SFTP. Tedy adresu serveru, jméno, heslo a případně změňte číslo portu. Pokud FTP spojení vede přímo do cílové složky, pak políčko Directory vyplňovat nemusíte, v opačném případně zadejte název adresáře na serveru.

Důležitá je položka Base URL. Její správné nastavení zaručí správné vygenerování URL screenshotu kopírované do schránky. Pokud tedy nahráváte do FTP třeba na maxiorel.cz a do složky screenshoty, pak by URL bylo https://www.maxiorel.cz/screenshoty.

Dále si vybere, zda se do schránky bude kopírovat URL nebo jeho HTML podoba. Doporučuji též zapnout volbu Unique filenames, která zajistí unikátní pojmenování souborů se screenshoty ve vzdáleném úložišti.

Tím je nastavení hotovo. Nyní můžete po zachycení a úpravě screenshotu v programu Skitch rozkliknout menu Share, kde vespod najdete  položku pro nahrání obrázku na zvolený server a následné zkopírování URL do schránky.

Skitch je zdarma a najdete jej na webových stránkách Evernote, evernote.com/skitch.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru