Informace o webu Maxiorel.cz

Maxiorel je blog zaměřený na témata okolo světa počítačů. Programování, tvorba webů, tipy k SEO a recenze zajímavých programů tvoří hlavní obsahovou náplň. Občas zde najdete také recenze tiskáren a dalšího hardwaru či jiné povídání související nějakým způsobem s informačními technologiemi.

Články doplňuje několik online nástrojů a her.

You can find English information about this website on this page.

Historie webu

Současná podoba tohoto webu se postupně vyvíjela od konce roku 2005. Zprvu osobní web Jana Polzera postupně dostával tvář internetového magazínu, jehož náplní jsou recenze programů, zajímavosti z oblasti softwaru a tvorby webu, tipy na webové stránky a online služby. Od roku 2013 články o webových technologiích převládají.

V roce 2007 k pravidelně vydávaným článkům přibyla sekce s krátkými zprávami ze světa IT a v roce 2010 speciální sekce hostingy s přehledem webhostingů nejen v České republice.

Maxiorel.cz je registrován v mezinárodním systému ISSN pod označením ISSN 1802-470X. Maxiorel.cz je také ochranná známka číslo 347979 zapsaná v rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví podle § 28 odst. 1 zákona č. 441/2003 Sb., v platném znění.

Redakce webu Maxiorel.cz

Autorem převážné většiny článků na webu Maxiorel.cz je Jan Polzer. Zúročuje zde své několikaleté znalosti se školením uživatelů PC a s publikováním v odborných tištěných a webových magazínech. Je také autorem řady českých knih o redakčním systému Drupal a o práci s počítačem obecně.

Od roku 2008 na web přispívali také další autoři, především do sekce Novinek o IT. Dnes již podstatnou část webu tvoří také jeho diskuzní fórum s radami a příspěvky čtenářů Maxiorla.

Od roku 2016 je web opět především profesním blogem Jana Polzera s minimem článků od dalších autorů. Máte-li zájem o publikaci svého článku ve formě guest postingu (unikátní článek pro web výměnou za vaši propagaci a zpětný odkaz), určitě se ozvěte.

Návštěvnost webu

Návštěvnost webu
Návštěvnost webu – únor/březen 2022 – zdroj Plausible.io

Další případné údaje o návštěvnosti jsou k dispozici v případě zájmu o inzerci na požádání.

  Inzerce na webu Maxiorel.cz

  Webový magazín Maxiorel.cz vám nabízí několik reklamních ploch, které jsou k dispozici pro vložení textové či obrázkové:

  • fullbrand
  • reklama uvnitř článku nebo pod ním
  • reklama v bočním panelu

  O dostupnosti volných reklamních ploch se prosím informujte. V případě, že reklamní plocha není využita, běží v ní buď kontextová reklama nebo banner z reklamního systému.

  Výchozí cena za pronájem reklamní plochy na tomto webu je 2 500 Kč bez DPH měsíčně.

  Na Maxiorla můžete umístit i své PR články, například ve formě placených recenzí softwarových produktů nebo popisů online služeb. Články pak budou odpovídajícím způsobem označeny a zůstanou trvale v databázi webu, nebudete-li chtít jejich stažení po určité době. Cena za PR článek je 2 000 Kč.

  Komentáře a diskuze

  Obsah komentářů a diskuzí je moderován. Komentáře nesouvisející s tématem článku, urážlivý obsah, komentáře s odkazy parazitujícími na obsahu článků (budování zpětných odkazů, vaše affiliate kódy) a podobný nevhodný obsah je průběžně odstraňován.

  Sekce s hodnocením webů není určena pro bezplatnou reklamu. Průběžně budou odstraňovány záznamy s odkazem v SEO úpravě, kdy je místo adresy webu uveden nějaký text s odkazem. Stejně tak budou odstraňovány příspěvky s krátkým textem a odkazem, kde se pisatel nenamáhá napsat o webu, který chce ohodnotit, nějaké podrobnosti.

  Registrace a uživatelské účty

  Údaje zadané do registračního formuláře pro vytvoření uživatelského účtu jsou uloženy pouze v databázi tohoto webu a nejsou předávány třetím stranám. Při vložení komentáře pod článek nebo do diskuzního fóra je zobrazeno jméno uživatele a odkaz na jeho webovou stránku. Každý registrovaný uživatel má zároveň vlastní adresu profilu na tomto webu, kde je volitelně zobrazena sada odkazů na jeho profily na sociálních sítích spolu s přehledem komentářů na tomto webu.

  E-mailová adresa použitá při registraci je použita jen pro zaslání odkazu pro obnovu hesla a pro upozornění na reakce ostatních čtenářů či provozovatele webu na komentář vložený uživatelem.

  Web Maxiorel.cz je registrován u Úřadu na ochranu osobních údajů pod jménem jeho provozovatele.

  Přebírání obsahu

  Kopírování textového obsahu webu bez výslovného souhlasu provozovatele je zakázáno. Přebírání obrázků a fotografií z článků je možné s využitím a zachováním licence Creative Commons 4.0 při uvedení zdroje a autora.

  Nabídka recenzí

  Máte-li zájem o recenzi softwaru či hardwaru, ozvěte se prosím na kontakt uvedený níže. Nepřijímám nabídky spolupráce nad recenzemi VPN, žádosti o účelové články se zpětným odkazem a podobné.

  Provozovatel webu

  Jan Polzer
  Černého 45, 635 00 Brno
  IČ: 756 84 411, DIČ: CZ8012293839

  Zapsán u ŽÚ města Brna dne 4. 8. 2005, evid. č. 370306-67944-01, dne 19. 12. 2005, evid. č. 370200-2172865-00 a dne 23. 10. 2006, evid. č. 370200-825516997.

  Kontakt

  Pro spojení s provozovatelem webu použijte e-mailovou adresu jan.polzer@maxiorel.cz.

  Maxiorel.cz běží na redakčním systému Drupal.

  reklama
  Moje kniha o CMS Drupal

   

  Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


  Více na KnihyPolzer.cz

  Sledujte Maxiorla na Facebooku

  Maxiorel na Facebooku

  Poslední komentáře
  Nové diskuze
  Hosting pro Drupal a WordPress

  Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

  @maxiorel na Twitteru

  Maxiorel na Twitteru