Bootovací USB nebo třeba paměťovou kartu můžete dnes vytvořit pomocí řady programů. Etcher je však naprosto blbuvzdorný, multiplatformní prográmek, který vás mezi ostatními jistě zaujme.
Když se na cestách s notebookem připojíte k mobilnímu hotspotu, jistě nechcete, aby se stahovaly kvanta aktualizací, synchronizovaly cloudová úložiště nebo nahrávaly zálohy fotek. Často to nechcete ani na pomalém veřejném či nezabezpečeném Wi-Fi. Všechno tohle budete mít pod kontrolou se šikovným prográmkem.
Dost často mě trápí, že si vložím nějaký kus textu do schránky, ale vlivem roztržitosti či vyrušení jej pak nahradím něčím jiným, aniž bych jej stihl vložit na cílové místo. Je to otravné. Po mnoha letech vzdoru jsem tak skončil u malého prográmku pro správu obsahu schránky.
Na přítomnost linuxového příkazového řádku ve Windows 10 jsem se těšil dlouho. Nechtěl jsem totiž instalovat preview buildy. Nyní je Anniversary Update již běžně dostupný a nadešel čas se podívat, jakým způsobem je možné bash ve Windows 10 aktivovat. Přímočaré to totiž není.
Stalo se na Maxiorlovi tradicí, že se s vámi podělím o seznam programů, které používám při každodenní práci s počítačem. Letos jsem hodně redukoval, zejména proto, že jsem si pořídil nový pracovní stroj.
Máte někdy spuštěno několik aplikací, které produkují nějaký zvuk, najednou? Chtěli byste mít nastavenu odlišnou hlasitost pro hudební přehrávač a například pro Skype? Případně i pro webový prohlížeč s YouTube? Máte-li Windows 10, pak zkuste Ear Trumpet.
O víkendu jsem nutně potřeboval koupit notebook s Windows, který by stačil na běžnou kancelářskou práci, občasné úpravy fotek a típání screenshotů. Nic extra, jen jako doplňkový stroj k Macbooku Pro, bez ohledu na výdrž či design. Vybral jsem si levný ASUS, což se ukázalo jako obrovská chyba.
Loni jsem se s vámi na konci roku podělil o seznam aplikací, které každodenně používám při své práci na OS X a Windows. Letos bych rád navázal s novými objevy nebo informacemi o tom, kterých programů jsem se zbavil.
Zajímá vás, jak se bude váš web chovat v Internet Exploreru na Windows 10, ale nechcete je instalovat ani si zřizovat virtuální počítač? Chcete odladit svůj web v IE, ale fungujete na Macu? Není problém, stačí vám přístup k RemoteIE a Vzdálená plocha.
U minulého článku se objevila řada komentářů, které mi vyčítají, že jsem čisticí programy špatně nastavil a že jejich účinnost není tak sporná, ba naopak. Ovšem nemohu s tím souhlasit. Shodou okolností jsem si včera tuto svou zášť vůči čisticím programům opět potvrdil.
Dostal se mi do rukou několik let starý počítač s Windows Vista. Vyřazený kvůli své pomalosti. Ideální studijní materiál pro test různých optimalizací, kterých jsou plné počítačové časopisy pro začátečníky. A výsledek? Žádné velké překvapení.
Microsoft nás nenechal v klidu rozkoukat ve změnách v revolučních Windows 8, nedávno vypustil verzi 8.1, přičemž už kuchtí a poměrně brzy představí Windows s číslovkou 9. První informace naznačují, že Desktop bude hrát zase o něco větší roli, byť jen za cenu hlubšího propojení s dotykovým ModernUI a jeho metro-aplikacemi.
Pro vývoj aplikací běžících v Modern UI ve Windows 8 můžete kromě běžných programovacích jazyků používat i HTML5 a JavaScript. To je už obecně známo. Možná ale nevíte, že nedávno se objevil nástroj Siena, ve kterém lze aplikaci pro Windows 8 doslova naklikat.
Na konci roku jsem se s vámi rozhodl podělit o seznam aplikací, které každodenně používám na počítačích s Mac OS X, Windows, Linuxem a na webu. Třeba zde najdete tip na software, který ještě neznáte, případně mi v komentářích doporučíte něco, co zase neznám já.
Narazil jsem na netradiční odinstalovávač programů z počítačů poháněných systémem Windows. Aplikace s výmluvným názvem Should I Remove It? vám sdělí, zda programy nalezené v počítači má smysl používat.
Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.
v kanceláři máme,…