MD5 online generátor

Potřebujete-li rychle převést řetězec do podoby zakódované pomocí MD5, tak jej zadejte níže a klepněte na tlačítko Převést. Tento online generátor MD5 využívá standardní funkci PHP md5(), která převádí vstupní řetězce.

Pár slov o MD5: zkratka označuje algoritmus Message-Digest vytvářející z libovolného množství vstupních dat výstup pevně dané délky označovaný jako hash. Jakákoli změna na vstupním řetězci vede k vytvoření odlišného hashe. Můžete to vyzkoušet na výše zobrazeném online generátoru MD5.

Algoritmus MD5 vytvořil v roce 1991 Ronald Rivest, který jím nahradil starší algoritmus MD4. MD5 je často používán pro ověření integrity souborů. Dříve i pro zašifrování hesel, například v redakčním systému Drupal do jeho šesté řady včetně.

V roce 1996 byla objevena bezpečnostní chyba a namísto MD5 se začal doporučovat algoritmus SHA. Ani ten není úplně bez bezpečnostních problémů a tak se často používá spolu s MD5 najednou spolu s tzv. solí.

Další informace k MD5 najdete například na Wikipedii.

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru