Omalovánky k vytisknutí zdarma a online

Hledáte občas nějaké zajímavé webové stránky pro své děti, kde by se mohli zabavit i bez nebezpečí toho, že jim bude nabídnuta záplava lechtivých obrázků? Těm nejmenším můžete pustit www stránky s omalovánkami. V prostředí webového prohlížeče se naučí klikat s myší a vyplňovat barvou omalovánky barbie, čarodějnic, zvířátek, předmětů a dalšího. Vytvořená dílka pak lze snadno vytisknout.

Samozřejmě online verze omalovánek nemají takové kouzlo jako ty tištěné. Klikání myší se nevyrovná držení pastelky a objevování toho, jak dělá čáry na papíře. Nicméně žijeme v digitálním věku, proč tedy online omalovánky nevyzkoušet. V následujícím přehledu jsem vybral několik českých i zajímavých zahraničních webových stránek s omalovánkami.

Tento přehled si v žádném případě nečiní nárok být kompletní, proto máte-li nějaké doporučení na další zajímavé www stránky s omalovánkami, pak se nebojte je uvést v komentáři pod článkem.

Omalovánky na Moje-rodina.cz

Na webových stránkách www.moje-rodina.cz najdete v sekci Děti část s omalovánkami. Obrázky mi nepřipadaly jako typické omalovánky, které znám z dětství, nicméně jejich vybarvování není složité. Pod obrázkem najdete sadu několika barev. Kliknutím na barevné kolečko vyberete barvu, kliknutím do obrázku vybarvíte zvolenou část. Obrázky střídáte posuvníkem, celkem jich je připraveno 45.

Při tisku si můžete vybrat ze dvou velikostí – A4 nebo A5. Hned poté se zobrazí dialog pro výběr tiskárny a omalovánky si vytisknete.

Omalovánky na Moje-rodina.cz

Vymalovánky – omalovánky online

Český web na adrese www.vymalovanky.cz je sice jen jinak poskládanou sbírkou omalovánek z anglického webu www.fun4child.com a dalších stránek, nicméně pokud vám vyhovuje čeština okolo, dáte přednost asi jemu. Najdete zde velkou zásobu různých obrázků. Vedle každého z nich je připravena tabulka s barvami. Vybarvování je opět klasické – jedním kliknutím vyberete barvu, dalším pak vybarvíte část obrázku.

Vymalovánky.cz

Některé omalovánky se zobrazují i s paletou barev – záleží na tom, odkud jsou převzaty. Možnost tisku zde samozřejmě nechybí. Webu bych vytknul jen horší navigaci – výběr omalovánek pomocí odkazu naspodu sloupce není pohodlný. Vymalovánky.cz však nemají jen převzaté flashové omalovánky z jiných webů. V sekci Omalovánky k vytisknutí najdete černobílé obrázky připravené k vybarvování pomocí pastelek.

Coloring.com

Vzhled webových stránek www.coloring.com sice nevypadá uživatelsky přívětivě, ale jde o povedenou aplikaci, která nabízí dětské omalovánky. Každý pracovní den se zde objeví nový obrázek. K vybarvování je připravena paleta barev a několik obrázkových výplní. Jakmile obrázek s omalovánkou dokončíte, klikněte na odkaz Done.

omalovánky Coloring.com

Aplikace zobrazí možnost vložení vybarveného obrázku na vaše webové stránky (zkopírováním připraveného kódu), odeslání obrázku e-mailem, jeho vytištění nebo uložení. Kliknutím na odkaz Choose another picture zobrazíte seznam dalších obrázků s omalovánkami.

TheColor.com

Webové online omalávánky na adrese www.thecolor.com nabízejí přes 1000 obrázků k vybarvování bez nutnosti je tisknout. Takový počet omalovánek řadí tento web mezi nejlepší, co se počtu obrázků týče. TheColor.com vyhovuje směrnici COPPA pro ochranu dětí před nevhodným obsahem. Určitě vás potěší, že web nepoužívá Javu ani Flash, takže by skutečně měl fungovat ve všech prohlížečích. Hotové omalovánky ssi můžete vytisknout nebo odeslat e-mailem.

Omalovánky k vytisknutí zdarma a online

Další omalovánky ve zkratce

Když jsem si prohlížel, jaké české stránky s omalovánkami nabídnou vyhledávače, zjistil jsem, že bych asi marně hledal online omalovánky s českým Honzou, buchtami, princeznami a podobnými motivy. Vytratili se z nápadů českých výtvarníků nebo jen nejsou dostupné online?

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý výběr, nás prcek má na dlouho co dělat :) Díky

návštěvník

Ráda bych vás pozvala ke Koumálkovi https://koumalek.cz/ ,kde najdete spoustu dalších omalovánek a materiálů pro zabavení na velmi dlouho.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru