Nový server se softwarem

Tento týden byl spuštěn nový server shromažďující především volně šiřitelné programy (freeware, shareware, GPL atd.). Moje oblíbená trojice Slunečnice, Studna a Stahuj (existují samozřejmě i další) tak dostala dalšího konkurenta v podobě serveru GigaMania.cz.

Každý začátek je těžký, proto si GigaMania.cz nezaslouží kritiku hned v prvních dnech. Je jasné, že zpočátku nemá žádnou šanci konkurovat serverům běžícím již pár let. Prozatím je k dispozici několi základních kategorií, další budou společně s obsahem přibývat.

Najdete tu žebříček nejoblíbenějších programů, možnost zasílání informací o nových položkách e-mailem, a také možnost přidání nového programu do databáze. V porovnání s výše zmíněnými servery není tato funkce ještě dokonalá. Slouží pouze pro odeslání upomínky na nějaký program administrátorům, kteří jej prověří a přidají do databáze. Podle mého názoru by bylo lepší řešení, které nabízí třeba Studna.cz nebo Slunečnice.cz, tedy vytvoření jakéhosi administračního rozhraní pro autory programů. Administrátoři serveru by pak nové záznamy od autorů pouze schvalovali.

Novému webu přeji hodně štěstí a úspěchu na již poměrně zaplněném poli českých serverů nabízejících software ke stažení.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

mám pocit že gigamania začal až moc z nuly, nechám na jeho autorech zda jim připadá jako dobrý nápad zdržovat návštěvníka ničím
ovšem buď server běží na 386, nebo je připojen přes dial-up, tak zoufale pomalé načítání stránek bych snesl u rodinné homepage lojzy z dolní lhoty, a ne na serveru pro stahování.

Profile picture for user Jan Polzer

Programy by teď měly začít přibývat mnohem rychleji, pokud vím, tak se na tom pracuje. S tou rychlostí načítání to určitě není nejlepší, věřím ale, že problémy se brzy vychytají.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru