Úspora při tisku dávno není tabu. Šetřete peníze i životní prostředí

Být eco-friendly je trendy! A víte, že úsporou při tisku můžete šetřit nejen životní prostředí, ale i finanční prostředky? Máme pro vás hned několik efektivních tipů, jak na úsporu tisku. Překvapí vás, jak snadné to je.

Položte si otázku: Je nutné tisknout?

Ještě, než se vrhnete do dalších našich tipů, jak ušetřit při tisku nejen v kanceláři, je čas zeptat se sebe sama: Opravdu tento dokument potřebuji vytisknout? V dnešní době je mnohem snazší archivovat důležitá data elektronicky – tímto způsobem totiž ušetříte nejen barvu do tiskárny, energii a papír, ale ještě něco – místo potřebné pro ukládání dokumentů. Jen si sami vzpomeňte, zda vás baví pravidelně třídit nebo skartovat dávno nepotřebné dokumenty. Tak proč se tomu nevyhnout? Tiskněte tedy jen tehdy, je-li to opravdu důležité – zkrátka nezbytné. Pro vás, nebo třeba pro vaše klienty a obchodní partnery. Nebojte se jich zeptat – mnoho lidí ocení váš proekologický přístup.

Kouzlo alternativních tonerů

Co si budeme namlouvat, výroba toneru, tedy náplně do vaší tiskárny, není tou nejekologičtější záležitostí. Na jeden toner je spotřebováno zhruba 5 litrů ropy. Šokuje vás to? Tak dejte ropě vale. Mnohem lepší alternativou jsou totiž tonery repasované. Alternativní tonery Torex jsou kompatibilní se značkovými tiskárnami. Jde o tonery, které namísto náročné likvidace v nebezpečném odpadu našly nové využití. Jedná se o levnější alternativu, která šetří peněženku i životní prostředí – tonery jsou totiž upraveny a znovu naplněny – a tím vráceny do koloběhu. Jak ušetřit náklady na pořízení náplní? Pokud vlastníte originální tonery, omrkněte weby vašich prodejců – mnoho z nich tonery vykupuje. Výkup tonerů vám sníží náklady na tisk, navíc budete mít jistotu, že budou znovu využity nebo zlikvidovány s ohledem na životní prostředí.

Tisk v kanceláři

Když tisknout, tak oboustranně

Tisknete větší množství dokumentů? Pak se vyhněte jednostrannému tisku. Pokud chcete opět zazářit jako eco-friendly kancelář, tiskněte oboustranně. Pokud chcete šetřit barvy do tiskárny, tiskněte černobíle, většina tiskáren vám v tomto módu umožní ekonomičtější zacházení s náplní. Chcete tisknout méně a méně? Nebojte se o tom informovat vaše klienty a kolegy – můžete se vzájemně podpořit. Kdo ví, třeba se vaším nadšením inspirují.

TIP: Věděli jste, že některá písma ušetří náklady na tisk? Ekologické fonty snižují spotřeby barvy až o desítky procent.

Jak ještě můžete ušetřit?

Jak ušetřit za tisk v kanceláři? Nezapomínejte tiskárny vypínat ze zásuvky – ušetříte náklady na energie. Kromě výběru ekonomických tonerů je vhodné využívat elektronická data, aplikace pro jejich ukládání a zasílání faktur a jiných dokumentů rovněž elektronicky. Nakonec právě moderní doba nahrává on-line podobě podnikání. Tak proč se jednoduše štosům papírů nevyhnout? Mějte pořádek jednou pro vždy. V kanceláři i vaší peněžence.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru