Recenze tiskárny HP Envy 7200e: levná domácí multifunkce

Společnost HP uvedla na trh novou řadu tiskáren HP ENVY Inspire. Otestoval jsem model HP ENVY Inspire 7200e nabízející základní multifunkční řešení s barevným tiskem a skenerem.

Už delší dobu používám loňský model HP OfficeJet 8012e ve spojení s inkoustovým předplatným HP Instant Ink. Díky vstřícnosti společnosti HP jsem nyní mohl otestovat novou tiskárnu, za což jim tímto děkuji.

HP ENVY 7200e

Nová řada HP ENVY Inspire

Nejprve pár slov k nové řadě zařízení. HP ENVY Inspire 7200e nabízí dvoje barevné provedení v kombinací výchozí plastové bílé a šedé (Portobello) nebo modré (Surf Blue). Až 45 % materiálu, ze kterého jsou tiskárny vyrobeny, jsou recykláty.

Tiskárny nabízejí 2,7palcový dotykový displej s ozvučením po kliknutí, dvoupásmovou Wi-Fi s automatickým připojením po výpadku, možnost tisku na fotografie, oboustranný a bezokrajový tisk.

HP ENVY 7200e

Udávaná rychlost je 15 stránek za minutu v černobíle, 10 stránek za minutu u barevného tisku. Za příplatek si tuto multifunkci pořídíte včetně automatického podavače dokumentů.

Instalace tiskárny HP ENVY Inspire 7200e

Na dotykovém výklopném displeji v tiskárně jsem nemusel nic vyťukávat. Po prvním spuštění jsem zvolil jazyk a umístění. Následně se zobrazil QR kód vedoucí na stránku 123.hp.com, odkud si stáhnete ovládací aplikaci.

HP ENVY 7200e

Stejně jako výše zmíněný model z loňska se nová tiskárna instaluje automaticky přes místní Wi-Fi. Jelikož už mám v počítači přítomnu aplikaci HP Smart, stačilo ji nastartovat a kliknout na tlačítko pro přidání nové tiskárny.

Software v iMacu automaticky tiskárnu našel, nakonfiguroval ji a připojil k Wi-Fi. Jediná akce z mé strany spočívala v kliknutí na potvrzovací tlačítko na displeji tiskárny. Pro ověření.

HP ENVY 7200e

HP bych nepochválil za nedotažený software. Během instalace mě průvodce vyzval, ať zkontroluji, že je tiskárna na rovném povrchu a jsou odlepeny všechny transportní pásky. Což se samozřejmě dávno stalo. V průvodci chybělo pokračovací tlačítko pro opětovný pokus, odkaz pro nápovědu navíc vede na chybu 404. Po několika minutách se ale vše samo vzpamatovalo a instalace se už téměř bez problémů dokončila. Tedy nepočítám-li nutný restart tiskárny, jelikož instalátor stále tvrdil, že nemám zavřená dvířka tiskárny.

Také chybějící české znaky v ovládacím programu asi zvlhčí oko nejednoho estéta.

HP ENVY 7200e

Zpracování HP ENVY 7200e

Tělo tiskárny z recyklovaného plastu působí dostatečně pevně, a to i co se týče dvířek. Samozřejmě, není to stavěné na necitlivé zacházení. Pokud si opět mohu dovolit srovnání s mou 8012e, tak je tělo naprosto totožné, jak vidíte na fotografii. Obě zařízení se liší pouze barvou (mám zapůjčenu variantu Surf Blue) a automatickým podavačem, který v půjčeném zařízení není.

HP ENVY 7200e

Uvnitř je patrný rozdíl v tiskové hlavě, kdy můj dražší model umožňuje měnit cartridge pro jednotlivé barvy, zatímco levnější HP ENVY 7200e má zásobníky rozděleny klasicky na trojbarevnou krabičku a černou.

Druhým velkým rozdílem je zásobník papíru. HP ENVY Inspire 7200e má poloviční kapacitu, ale na rozdíl od 8012e nabízí i držák fotopapíru.

HP ENVY 7200e

Výměna inkoustu je v pohodě. Pokud by se vám v těle tiskárny zasekl papír, je možné vyjmout krytku posunovacího mechanismu a papír odstranit.

HP ENVY 7200e

HP ENVY 7200e

Líbí se mi barevný a ozvučený displej. Lze na něm sledovat stav tiskárny, ovládat kopírování bez počítače a mimo jiné se podívat na stav inkoustu a Wi-Fi.

HP ENVY 7200e

Tisk, skenování, běžné použití HP ENVY 7200e

Kvalita tisku by mohla být lepší. Písmenka se mi zdála trochu více rozpitá, ale na druhou stranu, pro tisk faktur do účetnictví nebo práci do školy je to zcela nepodstatné. Vyhovuje. U fotografií jsem naopak neměl problém, ani u lesklých ani matných.

HP ENVY 7200e

Cena tiskárny se momentálně pohybuje okolo 3500 Kč.

Naměřená rychlost tisku je následující:

  • Jedna strana textového dokumentu – 17 sekund
  • První strana po zapnutí – 29 sekund
  • Oboustranný tisk jednoho listu – 35 sekund
  • Fotografie 12,7 x 12,7 lesklé – 79 sekund – 108 sekund (tmavší fotografie se tisknou rychleji)
  • Fotografie 10 x 15 matné – 92 sekund (průměrně)
  • Kopírování – 19 sekund

Během tisku jsem narazil na problém, kdy se automaticky spustí aktualizace firmwaru v tiskárně, přeruší se tisková fronta a všechny nevytištěné stránky se zahodí. To opravdu není domyšlené.

HP ENVY 7200e

Kopírování pomocí dotykového displeje je bez problémové. Spolehlivě funguje i opětovné navázání spojení s Wi-Fi po simulovaném výpadku sítě. Jakmile je tiskárna jednou nainstalována, chová se až na zmíněné aktualizace předvídatelně a spolehlivě.

HP ENVY 7200e

Celkové hodnocení? Je to jednoduchá levná tiskárna pro občasný tisk, se snadno obsluhou a skenerem. Oboustranný tisk je příjemný bonus.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

HP ENVY Inspire 7200e. Dnes jsem ji koupil, zapojovaní přes Wi.Fi a net mi trvalo 4 hodiny, ale nakonec se povedlo. Velká výhoda je zásobník na papír zepředu. Velké zklamání jsou odstíny barev. Naprostá hrůza do oranžova ( kazety jsou origoš z obchodu) Ohledně barev je to šmejd, který se s Canonem nedá srovnat. Zvažuji, že tiskárnu zítra hned hodím do kontejneru (kvůli barvám).

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru