Jak jsem instaloval starou tiskárnu Minolta Magicolor 1600W v Manjaro Linuxu

Před týdnem jsem se pustil do instalace staré barevné laserovky od Minolty (Magicolor 1600W). Na počítači v kanceláři mi běží Manjaro Linux, který pro ni nemá ovladač. To mě však nemohlo zastavit.

Když mi bylo o půlku méně, ze všeho nejvíce na světě mě bavilo šťourat se v počítačích, donekonečna přeinstalovávat operační systém, kompilovat linuxové jádro a provádět další podobné kratochvíle. Dnes mi to spíše leze na nervy a od počítače požaduji, aby okamžitě fungovalo, co potřebuji pro svou práci.

Přesto jsem měl teď možnost zavzpomínat na staré časy a dokázat si, že to stále dovedu. Tedy… Za vydatné pomoci Google.

Pokud Maxiorla čtete pravidelně, pak vám asi neuniklo, že tu čas od času zmíním svůj počítač v kanceláři, na kterém mám už pár let Linux. Dříve Ubuntu, v současnosti Manjaro Linux, který považuji za nejpovedenější, na kterém jsem v posledních deseti letech pracoval.

No a vida. Tiskárna funguje. Nastavení kvality tisku umožňuje přepnutí z výchozího rozlišení 1200 x 600 DPI na 2400 x 600 DPI, což ale způsobuje nesmyslné a odlišně zabarvené výtisky. Špatné barevné podání pak přetrvá i pro následující tiskovou úlohu. Výchozí rozlišení tedy neměním a není problém.

Domovská stránka foo2zjs sice hovoří o tom, abychom neinstalovali ovladač z repozitářů linuxových distribucí, ale v případě Archu to zjevně nebyl problém. Navíc je tu software pravidelně aktualizován, poslední změna ovladače je měsíc stará.

Tip pro macOS: chcete-li si prohlédnout CUPS i na jablečném počítači? Proč ne. Vyvinul jej přeci Apple. Takže stačí na Macu otevřít adresu localhost:631, která vám sdělí, jak si webové rozhraní aktivujete příkazem v terminálu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru