AVG Cleaner vyčistí váš tablet s Androidem. Zdarma

Nedávno jsem tu psal o CCleaneru pro Android. Ovšem kromě této legendy existuje pro naše tablety a mobily s Androidem i jiná, řekl bych, že lepší, čisticí aplikace. Přímo z Česka. Její jméno je AVG Cleaner.

Na začátku června aktualizovaný AVG Cleaner 2.1 nově nabízí funkce pro optimalizaci a prodloužení výdrže tabletu na baterii. Do nové verze byla zabudována i podpora řešení AVG Zen, které umožňuje kontrolovat stav všech vašich mobilních zařízení a počítačů, na kterých máte nainstalováno AVG.

Ale zpět k AVG Cleaneru. Pojďme se podívat, co nabízí bezplatná verze.

AVG Cleaner

Čištění tabletu s Androidem pomocí aplikace AVG Cleaner

Po spuštění vám AVG Cleaner zobrazí výchozí obrazovku sloužící coby rozcestník k jednotlivým funkcím programu. Na ukazateli rovněž vidíte, kolik paměti v tabletu či telefonu ušetříte, pokud čištění AVG Cleanerem použijete.

Stačí klepnout na tlačítko Mezipaměť, podívat se na počet dat, které jednotlivé aplikace zabírají jak v mezipaměti, tak v úložišti tabletu a klepnout na tlačítko Vyčistit celou mezipaměť. Pokud chcete vyčistit pracovní data jen u některé aplikace, stačí na ni zmáčkout a AVG Cleaner otevře systémový dialog. Podobně jako to dělá CCleaner.

AVG Cleaner

Rychle uvolnit část úložiště v tabletu vám pomůže také mazání historie. Pod příslušným tlačítkem vám AVG Cleaner umožní odstranit historii webového prohlížeče, stažené soubory, obsah schránky a další věci. Nutno dodat, že úspora se pohybuje obvykle v menších číslech, než při čištění mezipaměti.

AVG Cleaner

Jak odinstalovat aplikaci z Androidu

V každém tabletu s Androidem, tedy i v tabletech MyAudio můžete instalované programy odinstalovat tím, že se přepnete na jejich seznam, prstem držíte ikonku a po zobrazení koše pak ikonku programu na tento koš přetáhnete.

AVG Cleaner

AVG Cleaner vám odinstalaci programů z Androidu zjednoduší. Z rozcestníku na úvodní obrazovce se dostanete do seznamu aplikací seřazených dle velikosti, kterou zabírají v tabletu. To je fajn, můžete totiž rychle porovnat, kolik místa ta která aplikace či hra z vašeho Androidu ukrojí. Klepnutím ji pak odinstalujete.

AVG Cleaner Pro a optimalizace výdrže baterie

Výše uvedené funkce nabízí AVG Cleaner v bezplatné verzi. Pokud si předplatíte za necelou dvacetikorunu měsíčně verzi PRO, pak můžete využít i profily baterie a optimalizovat tak výdrž tabletu při používání v různých situacích – třeba doma, v práci nebo na cestě. AVG Cleaner v praxi vypíná Wi-Fi, Bluetooth a různé další věci podle nastaveného profilu.

AVG Cleaner

Největší žrouti výkonu

V tiskové zprávě, která mi k AVG Cleaneru dorazila, byl i seznam nejnáročnějších aplikací dle AVG. Dovolím si jej zde zveřejnit.

 Jméno aplikace*Kategorie aplikace
1Puzzle & DragonsHádanky
2FacebookSociální sítě
3theChiveZábava
4iFunny JZábava
5Hay DayRodina
69GAGZábava
7InstagramSociální sítě
8Spotify MusicHudba a zvuk
9FarmVille 2: Country EscapeRodina
108 Ball PoolSportovní
*Tabulka obsahuje aplikace, které mají největší vliv na výkon zařízení dle hodnocení AVG App Performance Rank, vypočítaného podle využití baterie, úložiště a připojení k internetu normalizované vypočtením percentilu dle mediánů hodnot. Hodnocení je spočítáno následovně: Úložiště*3+Baterie*2+Síťové vytížení.

Zajímavý je i druhý přehled, ve kterém lze najít největší žrouty baterie, úložiště a mobilních dat.

 Vysávači baterieŽrouti úložištěŽrouti mobilních dat
1Beaming Services for Beep’nGoAsphalt 8: AirborneNetflix
2ChatON Voice & Video ChatFIFA 14 by EA SPORTS™theCHIVE 
3AllShare Cast Dongle S/W UpdateThe Sims™ FreePlayreddit is fun 
4Samsung SmartView 1.0Despicable MeSpotify Music 
5magicApp: Free CallsPuzzle & DragonsAT&T Smart Wi-Fi 
6Samsung WatchON (Phones)The Simpsons™: Tapped Out9GAG 
7Puzzle & DragonsPlants vs. Zombies™ 2Daily Mail Online 
8Candy Crush SagaDragon CityTumblr 
9Hay DaySlotomania FREE SlotsFacebook 
10Samsung WatchON (Tablets)Family Guy The Quest for StuffInstagram

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru