TweetDeck: lepší pohled na více účtů na Twitteru a přehlednější zobrazení událostí

Výchozí webové rozhraní Twitteru neumožňuje snadné přepínání mezi jednotlivými účty. Pokud jich na Twitteru máte více (třeba soukromý a firemní), využijte webové rozhraní TweetDeck. Nabízí jej samotný Twitter právě pro takové případy.

Když jsem se letos v únoru dozvěděl, že Twitter ukončí vývoj své aplikace pro macOS, byl jsem smutný. Aplikaci jsem zřejmě jako jeden z mála uživatelů otevíral každý den. Přihlašuji se do několika účtů na Twitteru a líbilo se mi, že vše mám po kupě. Tedy relativně. Stačilo se ikonkou přepnout na jiný účet.

Poslední dobou ale přibývalo problémů se spojením aplikace se serverem Twitteru, takže jsem v jednom kuse musel ručně klikat na tlačítko Reconnect. Twitter svou appku zazdil již před delší dobou, neaktualizoval ji a nyní se ji rozhodl poslat do kopru definitivně.

Ne tak na mobilních zařízeních, tam v podobné formě existuje a bude existovat i nadále. Ostatně, Twitter je konzumován a plněn primárně právě z mobilních platforem. Prý.

Twitter na macOS

Hledal jsem tedy nějakou vhodnou alternativu pro desktop. Nejrůznějších aplikací pro práci s Twitterem, včetně těch webových existuje nepřeberné množství. Napadlo mě, zda třeba přímo do webového rozhraní Twitteru nepřidali přepínátko účtů. Tak jako na Google. Ale ne. Nutí vás odhlásit se a přihlásit jiným účtem. I podle nápovědy, která mi padla pod nos na Google.

A potom jsem si vzpomněl, že jsem si kdysi hrál s aplikací TweetDeck. Pravda, bylo to v době, kdy Twitter u nás ještě zdaleka nebyl tak populární mezi běžným lidem, natož mezi politiky. V době, kdy se začínaly vytvářet aplikace pro platformu Adobe Air. A také v době, kdy nikdo netušil, že TweetDeck jednou bude patřit přímo Twitteru.

Kolega se tu tehdy v krátkém článku zamýšlel nad tím, že „Otázkou zůstává, zda Twitter po dokončení akvizice TweetDeck zcela zruší.“ No, nezrušil. TweetDeck přežil jako webová aplikace a umožní vám lepší pohled na to, co se na vašem Twitterovém světě děje.

TweetDeck – vaše vlastní nástěnka pro Twitter

Pokud jste již přihlášeni do webového rozhraní Twitteru, pak vám stačí načíst adresu tweetdeck.twitter.com a hned uvidíte svou nástěnku s tweety. Základ tvoří několik sloupců:

  • Home s přehledem nejnovějších příspěvků sledovaných účtů (klasika)
  • Messages se zprávami od ostatních uživatelů
  • Notifications zobrazující, kdo vás retweetoval nebo olajkoval
  • Mentions se zmínkami o vašem účtu v příspěvcích ostatních
  • Followers se seznamem uživatelů, kteří vás v poslední době začali sledovat

TweetDeck

Klikněte na tlačítko Add column a přidejte si některý z mnoha dalších nabízených přehledů. Jejich seznam vidíte na následujícím obrázku. Můj oblíbený je například Scheduled zobrazující seznam naplánovaných, ale zatím nevydaných Tweetů.

TweetDeck

A ano, když budete přidávat nový příspěvek prostřednictvím TweetDecku, máte možnost jeho vydání odložit a naplánovat na později.

Jakmile budete mít více sloupečků, než se vejde na vaši obrazovku, můžete využívat klávesové zkratky. Stačí stisknout pořadové číslo sloupečku a TweetDeck vám jej ihned naroluje. Pravda, já si na takové ovládání zatím zvykám, ale možná je to dáno tím, že mám prsty na skvělé Apple Magic Mouse 2, se kterou je posun do strany hračkou.

TweetDeck a více Twitterových účtů pod jednou střechou

To hlavní, proč jsem TweetDeck vytáhl znovu na světlo, je možnost propojení na ostatní účty. V postranní nástrojové liště klepněte na položku Accounts a po výzvě se přihlaste k dalšímu účtu, který chcete v TweetDecku vidět. Ten první je primární, všechny další přidané jsou pak z něj přístupné.

TweetDeck vás také upozorní na skutečnost, že v momentě změny přístupu k hlavnímu účtu uvidí všichni jeho noví uživatelé i tyto další k němu přilinkované účty.

Jakmile jsem tak učinil, přidal jsem si ještě další sloupečky s jednotlivými účty na nástěnku a zavládl u mě pocit spokojenosti. Do budoucna si ještě poladím zobrazování v jednotlivých sloupcích. Je možné je filtrovat a upravovat velikosti připojených náhledů obrázků.

Momentálně mi ve TweetDecku už nic nechybí. Nejsem profesionál přes sociální sítě, takže nějaké specializované funkce nepotřebuji a základ mi postačuje. TweetDeck není novinka a je docela možné, že jej znáte. Ale doufám, že někomu tímto tipem radost udělám.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru