Bootovací USB nebo třeba paměťovou kartu můžete dnes vytvořit pomocí řady programů. Etcher je však naprosto blbuvzdorný, multiplatformní prográmek, který vás mezi ostatními jistě zaujme.
Koncem roku jsem si pořídil ke svému iMacu a myši od Apple také Magic Trackpad 2. Tedy zařízení, o kterém jsem dlouho prohlašoval, že je to řádně předražený kus hardwaru. Nicméně dotykové plošky na Macbooku mi plně nahrazují myš, takže jsem chtěl vyzkoušet podobný zážitek i při práci se stolním počítačem.
Rozlišení obrazovky počítačového monitoru či notebooku je jeden z parametrů, který je uváděn na čelním místě při výčtu vlastností. Je tento parametr skutečně tak důležitý a co vlastně ve skutečnosti rozlišení obrazovky znamená? Jak se tento údaj během let mění? A jaké je vlastně u počítačů dnes nejlepší rozlišení obrazovky?
Když okolo sebe vidím, jak každý natáčí videa pro YouTube a Facebook, rozhodl jsem se to vyzkoušet také. Po několika pokusech jsem dal dohromady snad smysluplné video. Zkusil jsem něco jako populární unboxing pro fanoušky Apple, pro které je Steve dodnes alfou a omegou jejich života.
Dlouho jsem hledal řešení, které mi umožní být dostatečně mobilní a přitom s jistým komfortem pracovat na vývoji webů i na cestách. Myslím, že prozatím jsem našel to nejlepší. Kombinaci tabletu a povedeného programátorského editoru a správce souborů Coda.
Netuším sice, zda ve volném letním čase o dovolené či o prázdninách chcete trávit čas u počítače nebo tabletu, ale pokud se vám nevydaří počasí, mám pro vás tip - co takhle vyzkoušet pár online kurzů o programování nebo tvorbě webu? Vybral jsem několik zajímavých, které sám hodlám vyzkoušet nebo jsem už zkusil.
Rozhodl jsem se dodat svému stávajícímu notebooku novou krev do žil. Místo koupě nového stroje jsem investoval do rychlého SSD a 16 GB paměti, kterými jsem osadil svůj Macbook Pro z roku 2011. Výsledek? Pekelně rychlý notebook s reakční dobou podobnou iPadu.
Zajímavé řešení, jak zachytávat screenshoty oken aplikací běžících v operačním systému OS X nabízí souborový systém GrabFS. Vytvoří disk se složkami programů, v každé z nich pak najdete aktuální screenshot.
V pátek dopoledne jsem se stal jedním z prvních lidí, kteří si v Česku donesli domů nový iPad. V tomto článku nemám ambice na velkou recenzi. Pokusím se jen srovnat rozdíly mezi třetí a první generací iPadu, který mám doma již pár let.
Je tomu už zhruba půl roku, co jsem si pořídil Apple Magic Mouse a začal s ní intenzivně pracovat. Přestože začátky byly těžké, dnes jsem rád, že jsem do ní investoval. Je to vynikající pomocník, který ušetří docela dost času. Anebo je práce s ní přinejmenším značně pohodlnější.
Po několikaměsíčním přemýšlení jsem se definitivně rozhodl pro koupi nového Macbooku Pro v třináctipalcovém provedení. Zvolil jsem model s 4 GB RAM s tím, že upgrade na 8 GB provedu sám a ušetřím tak nemalé peníze. Pro případné následovníky nabízím video a pár postřehů.
Je to zhruba půl roku od doby, kdy jsem si domů donesl nový Macbook Air z loňského podzimu. Rád bych se tímto podělil o své zkušenosti a názory na tento zajímavý notebook od Apple. Půl roku v tomto případě je myslím dostatečná doba na bilancování.
Pokud můžeme o produktech společnosti Apple něco tvrdit, aniž bychom se důkladně seznámili s jejími produkty, pak je to skutečnost, že výrobky s logem nakousnutého jablka jsou mnohdy až geniálně jednoduché. Nebo snad až příliš jednoduché?
Vlastníte iPod nebo iPhone? Pracujete v operačním systému Windows? V tom případě nemáte mnoho možností, jak synchronizovat data s těmito zařízeními. Pokud nemáte rádi iTunes, vyzkoušejte nástroj CopyTrans Photo.
Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.
v kanceláři máme,…