Social Fixer for Facebook: pokročilé filtrování příspěvků na Facebooku

Rozčilují vás příspěvky o politice, aktuálních tématech propíraných v médiích a jiné, které vaši přátelé sdílejí na Facebooku? Pokud nechcete zcela zrušit jejich sledování, pak si nainstalujte doplněk prohlížeče s názvem Social Fixer for Facebook.

Facebook už poměrně dlouho umožňuje z proudu příspěvků odfiltrovat věci od konkrétních uživatelů, se kterými se sice přátelíte, ale nechcete denně číst jejich tupá, nudná, neustále se opakující, ovcím odpovídající a jinak nezajímavá vyjádření (zdravím své přátele na Facebooku). Jenže co dělat v případě, že jejich příspěvky chcete sledovat, ale vadí vám některá konkrétní témata?

Nejčastěji toto řeším v době voleb. Nemíním své přátele třídit podle jejich politických preferencí, stejně tak ale nejsem zvědav na jejich výlevy v tomto směru na Facebooku. A zrušit jejich sledování úplně? To zas ne.

Dostal jsem tip na zajímavý doplněk s názvem Social Fixer for Facebook. Funguje jako rozšíření webového prohlížeče, přičemž podporuje Firefox, Chrome, Safari, Operu a některé další.

Jak ukrývat obsah s určitými slovy na Facebooku

Jakmile Social Fixer for Facebook do svého prohlížeče nainstalujete, objeví se vám na stránce Facebooku malý panel s možností zobrazovat a schovávat příspěvky, které se podle nějakých pravidel odfiltrovaly. Nastavení těchto filtrů si zobrazíte po kliknutí na nové tlačítko s klíčem, najdete jej v horní liště Facebooku hned vedle své fotografie. Při prvním otevření se vám průvodce nastavením rovnou spustí.

Social Fixer for Facebook umí celou řadu věcí, které můžete prozkoumat. Dovede měnit výchozí rozložení stránky s Facebookem, umožňuje vám použít vlastní CSS, předělat chat a mnoho dalšího. Nás v tuhle chvíli zajímá položka Filtering. Právě zde si určíte, které příspěvky chcete ukrývat.

Social Fixer

Zapněte volbu Enable Filters a dle uvážení volbu Filter posts on pages and profiles, která ukryje odpovídající příspěvky i na prohlížených stránkách a profilech lidí. Následně přidejte nové pravidlo pro filtrování.

Pokud chcete tak jako já filtrovat obsah od jakéhokoli uživatele nebo aplikace, pak v prvních dvou sloupcích nic neoznačujte. Do třetího poté zapište klíčová slovo, podle kterého Social Fixer pozná příspěvek, jenž chcete blokovat. Můžete uvést i více slov s použitím regulárního výrazu, jak naznačuje nápověda pod políčkem. Jako akci, která se při nalezení odpovídajícího příspěvku má provést, vyberte Hide, ukrytí. Stejně tak jej můžete pouze minimalizovat nebo na něj aplikovat nějakou třídu CSS, jejíž vzhled pak lze definovat v sekci Styles (CSS).

Takových filtrů si můžete vytvořit celou řadu. Jakmile nastavení uložíte a někdo napíše příspěvek, který nechcete číst, objeví se v liště nad příspěvky červené číslo udávající počet takto odfiltrovaných zpráv. Kliknutím na tlačítko si je samozřejmě můžete dočasně zobrazit, o možnost si ukryté zprávy občas přečíst samozřejmě nepřicházíte.

Doporučuji kompletně proklikat celé nastavení Social Fixeru, některé věci z něj jsem používat nechtěl, protože Facebook pak vypadal poněkud divně. Zkrátka, nastavte a zapněte si v něm jen ty věci, které využijete.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru