Jak ukrýt všechny staré příspěvky na Facebooku před veřejností?

Facebook je tu s námi přeci jenom už pěknou řádku let. A i když časem přidal spoustu funkcí umožňujících určit, komu se vaše příspěvky zobrazí, možná máte v hloubi zdi schované něco, co byste dnes rádi zobrazili jen přátelům. Jenže, kdo by se těmi stovkami příspěvků a fotek probíral, že?

Řešil jsem to před pár dny. Dospěl jsem k názoru, že opilecké fotky, kde ležím v noci na lavičce (naaranžované), historky o tom, jak mě v Chorvatsku sbalili za focení nahých dětí (omylem) a možná i sdílení příspěvků nejrůznějších politických stran, nechci dávat veřejně.

Na Facebook ani jinam nepíšu nic, co bych nechtěl říci někde v reálu. Ale některé informace bez kontextu mohou být pro lidi, kteří mě neznají, možná až příliš úsměvné. Některé z klientů jsem měl a mám v FB přátelích a nikomu z nich nevadilo ani to, že jsem se někde „nadrbal“, ani že jsem úchylný. Přesto jsem se rozhodl staré veřejné příspěvky ukrýt.

Takže jsem hledal, jak rychle vybrat vše, co bylo dříve veřejné a nastavit to nyní jen pro přátele. Měnit jeden příspěvek po druhém nebo to dělat selektivně stylem něco ano něco ne, se ukázalo jako časově nereálné.

Naštěstí Facebook má funkci, se kterou staré příspěvky nastavíte jen pro přátele velice rychle.

Jak omezit staré příspěvky na Facebooku

Pro ukrytí starých příspěvků na Facebooku postupujte následovně:

Po této úpravě možná budete chtít zkontrolovat, jak váš účet na Facebooku vidí ostatní uživatelé, které nemáte v přátelích. Přepněte se vlevo na položku Timeline a označování a následně použijte odkaz Zobrazit jako.

Totéž nastavíte na mobilu. Otevřete si aplikaci Facebooku, klepněte na tlačítko se třemi čárkami a posuňte se dolů na položku Nastavení a soukromí. Pokračujte potom klepnutím na Přehled soukromí, Zobrazit víc nastavení soukromí a Omezit, kdo uvidí starší příspěvky.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru