Grafika i programování
Květnové vydání LiNUX+ přináší hned několik článků, které mě zaujaly. V části věnované grafickým programům se dozvíte více o zpracování grafiky v Linuxu, o tom jaké jsou další programy kromě GIMPu nebo sázecího programu Scribus. Zajímavý je také článek nazvaný Linux pro děti, kde vás autor seznámí s hrami a vzdělávacími programy na Linuxu.
Z odbornějších témat vám květnový LiNUX nabídne článek o konstruktéru událostí, o Frameworku ACE, či Connection poolingu v PHP. Pomocí názorného postupu sestavíte program zobrazující informace o připojených USB zařízeních. Pro fanoušky jazyka Perl je připraven návod pro vytvoření webové aplikace za deset minut s využitím Jifty.
Dvojice přiložených DVD
V časopise se dále dozvíte více informací o kopírování videodisků DVD v Linuxu, textové RPG hře NetHack,používání diskusních skupin, nebo o linuxovém firewallu a tvorbě pravidel pro přístup. Krátký článek přináší přehled pomůcek, které využije webový programátor pracující v Linuxu.
Obrázek z přiložené live distribuce Elive Revolution RL2
Trošku delší recenze se věnuje zajímavému správci oken E17. Jde o zajímavou alternativu pro zavedenou dvojku GNOME a KDE. E17 si díky přiložené live distribuci Elive Revolution RL2 můžete ihned vyzkoušet, a to bez instalace do počítače.Jak je příjemným zvykem, LiNUX+ obsahuje dvě DVD. Na tom druhém najdete distribuci Zenwalk 4.4. Ta je založena na Slackwaru a je pro ni typické, že použité programy se navzájem ve svých činnostech nekopírují. Najdete zde tedy jen jeden webový prohlížeč (Firefox), jednoho poštovního klienta, jeden přehrávač hudby atd.
Více informací o časopisu LiNUX+ najdete na jeho webových stránkách.
Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.
Komentáře k článku
jojo, překlad do češtiny je slabší stránkou LiNUX+. Na druhou stranu se tam už občas objeví i články od českých autorů.
-- Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby
Domnivam se, ze Linux Express je rozhodne lepsi casopis o Linuxu, nez tento spatne prekladany polsky casopis.