Dron DJI Air 2S: V čem je lepší než DJI Mavic Air 2?

Fandové dronů a jejich piloti určitě zaznamenali poslední novinku, která sjela z linek DJI v čínském Šen-čenu – dron DJI Air 2S. Mluví se o něm jako o vylepšeném bráškovi dronu DJI Mavic Air 2, který DJI představilo v roce 2020, a samotný výrobce dron propaguje heslem „All-in-one“. Stojí za to o nákupu novinky uvažovat? V čem je Air 2S lepší než jeho předchozí generace Mavic Air 2?

Rozlišení 5,4K při 30 fps

To je hlavní bomba, která nás při pročítání technických parametrů nového DJI dronu s kamerou udeří do očí. A to proto, že video rozlišení 5,4K jsme dosud vídali jen u samostatných kamer DJI a když jste chtěli takto kvalitní kameru vynést do vzduchu, museli jste ji pověsit na profesionální dron s velkou nosností, jako jsou ty z řady DJI Inspire nebo Matrice. Bylo to komplikované a drahé, takže tvrzení DJI o „vše v jednom“ s novinou DJI 2S opravdu dává smysl.

Dron DJI Air 2S

Jeden pár „očí“ navíc

Dalším zásadním vylepšením je další pár senzorů navíc. Přibyly senzory na vrchu dronu a i algoritmus pro detekci překážek byl upgradován na 4. generaci. Celkově se tak Air 2S pohybuje v prostoru s překážkami velmi sebevědomě, což dokazuje také při „sledovacích“ módech, jako je ActiveTrack, Point of Interest nebo Spotlight.

Dron DJI Air 2S

Větší CMOS senzor a plnější barevný profil vašich fotografií

Krásně vykreslené detaily a ještě věrnější barvy slibuje Air 2S díky několika vylepšením: 10-bitovému barevnému profilu, který zachytí až miliardu barev, a inteligentní HDR technologii, která spojí několik snímků dohromady pro větší dynamický rozsah a hloubku výsledné fotografie. Za oslnivou kvalitou snímků samozřejmě stojí také nový, 1palcový CMOS senzor, se kterým „cvaknete“ nádherný snímek i v noci.

Dron DJI Air 2S

Mezi další vylepšení oproti Mavic Air 2 patří:

  • Vyšší datový tok: 150 Mbps oproti 120 Mbps
  • Větší dosah signálu: V ČR 8 km oproti 6 km
  • Nepatrně širší zorné pole: 88° oproti 84°
  • Inovované chytré režimy QuickShots – nově MasterShots
  • Automatické sešívání snímků do 180° záběru nebo efektní koule
  • 8násobný digitální zoom oproti 4násobnému
  • ADS-B systém pro detekci okolo letících letadel a vrtulníků

Dron DJI Air 2S

S cenovkou o 4 tisíce vyšší než u svého předchůdce jde pro běžného dronaře, který létá ve volném čase, o dobrou investici, která ho technologicky uspokojí na několik dalších let dopředu a neurazí ani zkušeného poloprofesionála. Zjistěte o novince více na stránkách dronpro.cz.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru