ASPone.cz – Nejnovější technologie ASP.NET s MSSQL 2014

Představujeme Vám současný vývoj technologie ASP.NET spolu MSSQL 2014, její porovnání s technologií PHP a jedinečnou nabídku webhostingu s 50% slevou.

Na otázku porovnání dvou základních technologií jako PHP vs. ASP.NET již vzniklo mnoho článků, bakalářských prací i různých diskusí. Zkusme se tedy podívat na reálná čísla, která se dají volně dohledat.

 PHP vs. ASP.NET

Zdroj: http://trends.builtwith.com

PHP (původně Personal Home Page, později pak PHP: Hypertext Preprocessor) je jednoduchým skriptovacím jazykem vhodným pro začátečníky v programování webových aplikací. Pokud se však vyznáte například v jazyce C, PHP zvládnete téměř ihned. PHP je tak stále nejvíce rozšířeným prostředím pro amatérské weby všeho druhu.

Technologie ASP.NET je pak pravým opakem a oproti PHP ji lze považovat za velmi vyspělou, ať již z hlediska implementace OOP nebo množstvím obsažených tříd a komponentů. Pokud tedy potřebujete v ASP.NET použít nějakou funkci, stačí si vybrat z knihovny již spousty předvytvořených tříd. Nejlépe tuto technologii podporuje také velmi výkonný a mnoha funkcemi vybavený vývojářský nástroj Visual Studio .NET a to včetně zdarma dostupných Express edicí.

ASPone

Poslední verzí .NET Frameworku je verze 4.5.1, která je samozřejmě dostupná u všech variant webhostingů společnosti ASPone (www.aspone.cz/cz/Webhosting/Technicka-specifikace). Mezi nové funkce a vylepšení patří například funkce x64 edit and continue, která umožňuje úpravu programu při debuggování aplikace. Stejně tak i funkce Async-aware debugging, jenž nabízí rozšířené možnosti debuggování asynchronního programování. Kromě aktualizace samotného .NET Frameworku došlo také ke zvýšení rychlosti běhu a startování aplikace spolu se zrychlením běhu v cloudovém prostředí.

Pro většinu kvalitních aplikací je také nutná spolupráce s databázemi, kde ASP.NET má mnohem výkonnější a propracovanější podporu s MS SQL než PHP. Hojně využívané MySQL je pak spíše alternativním řešení pro osobní prezentace, případě blogy apod.

Tím se pomalu dostáváme k novému SQL Serveru 2014, který byl vydán 1. 4. 2014 a od toho dne je k dispozici všem zákazníkům placeného hostingu na www.aspone.cz.  Microsoft v podpoře cloudových řešení vydal u MS SQL 2014 spoustu nových a zajímavých vylepšení. Bezpochyby však největší technickou novinkou v této verzi je In-memory OLTP, neboli přesun vybraných tabulek a uložených procedur do operační paměti. Tato funkce dokáže značně zvýšit transakční výkon celé databáze. Bylo vyzkoušeno, že u stejných aplikací bez jakéhokoliv přeprogramování lze zvýšit výkon databáze až desetkrát. Základní přehled o této verzi najdete například zde: www.aspone.cz/cz/Webhosting/MSSQL-2014/.  

 MSSQL 2014

Jak již bylo v článku uvedeno, veškeré tyto nové technologie naleznete u všech variant placeného hostingu společnosti ASPone, s.r.o. Přehled variant můžete zhlédnout v porovnání níže, případně přímo na webu www.aspone.cz/cz/Webhosting.

Váš hosting bude umístěn na virtuálních cloud serverech s operačním systémem Windows Server 2012 R2 a ASPone cluster řešení, která je zaměřeno na vysokou dostupnost všech poskytovaných služeb. O jednotlivé hostingové servery se starají clusterové nody s 384 GB RAM a 24 CPU, připojené k diskovému poli s Vašimi daty pomocí 2x 4Gbps Fibre-Channel konektivity. Kompletní CISCO síťová infrastruktura a redundantní prvky Vám pak zajistí maximální dostupnost a rychlost pro Vaše projekty!

Přehled variant:

Vlastnost

Freehosting

Basic

Developer

Enterprise

VIP

Diskový prostor

40 MB

1 GB

5 GB

10 GB

30 GB

MS SQL 2014

1x 30MB

1x 100 MB

3x 150 MB

5x 200 MB

15x 200 MB

FTP účty

1x

1x

25x

neomezeno

neomezeno

Emailové schránky

-         

5x

30x

neomezeno

neomezeno

Doménový alias

-

-

5x

10x

20x

Přenos dat

neomezeno

neomezeno

neomezeno

neomezeno

neomezeno

Cena*

0,- Kč

90,- Kč

150,- Kč

250,- Kč

750,- Kč

*Cena je uvedena bez DPH / měsíc. Při roční platbě je u varianty Developer a vyšší, měsíc zdarma.

Navíc si dovolujeme Vám nabídnout slevový kupón s hodnotou 50% na jakýkoliv webhosting z naší nabídky. Při objednávce stačí zadat následující kód: WHMAOR50PR

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru