Weby, na kterých se naučíš programovat

Když se chtěl člověk učit programovat dříve, musel se prohrabávat tunami textu na webech, kupovat drahé a neohrabané knihy nebo platit předražená školení. Někteří lidé se učili metodou pokus/omyl. To dnes není potřeba.

Existují weby, ze kterých se můžeš naučit programovat jednoduše a rychle. Jsou to weby s video návody. Za pár korun a někdy i zdarma. Stačí sledovat videa a pak si příklady sám vyzkoušet. Nemusíš nikam chodit, nic platit a časově si kurz přizpůsobíš dle svého volného času. Které weby to jsou?

Treehouse

Treehouse

Treehouse obsahuje více jak 1000 videí. Tento web je anglický. Za 25 dolarů měsíčně dostaneš přístup k více jak 1000 videím. Za vyšší cenu  49 dolarů měsíčně, dostaneš určité bonusy. Například si můžeš videa stáhnout k offlinestudiu. Můžeš vyzkoušet i free trial verzi.

Codeacademy

Codecademy

Tato stránka si zakládá na interaktivitě. V průběhu učení plníte různé úkoly, kde sbíráte body a badgety. Najdete zde spoustu kurzů přes PHP až po JavaScript, jQuery, Python nebo Ruby. Web je celý anglický.

Udemy

Udemy

Nejznámější stránka s video kurzy na světě je právě Udemy. Web je opět celý v angličtině a můžeš se na něm naučit nejen programovat, ale i spoustu dalších věcí jako webdesign, excel, ... Obsahuje více jak 40 000 kurzů a 11 milionů studentů. Většina kurzů je placených.

KhanAcademy

KhanAcademy

Khanova akademie se zaměřuje na online výuku. Jedná se o neziskovou organizaci, takže kurzy jsou zdarma. Nejsou tak hezky strukturované, jako na předchozích stránkách a jsou všechny v angličtině. I přesto, že vznikají videa s českými titulkami.

Microsoft Virtual Academy

Microsoft Virtual Academy

Virtuální akademie od Microsoftu obsahuje kurzy o tvorbě her, webu, databází nebo třeba cloud developmentu. Je tu k nalezení i pár českých kurzů, například kurz o Office 365.

Acquia

Acquia Training

Na Acquia Training lze nalézt anglická eLearningová videa, zaměřená na Drupal 7 a Drupal 8.

PHP Introduction

Jobtensor, anglicky mluvící vyhledávač pracovních pozic, připravil bezplatné seznámení s programovacím jazykem PHP na adrese jobtensor.com/Tutorial/PHP/en/Introduction. Je rozdělené do několika kapito, provede vás základními konstrukcemi jazyka a nabízí rovnou možnost vyzkoušení kusu kódu.

 

Poznámka: autor článku je provozovatelem Oceantotorials.com.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: David Krupička

Jsem programátor. Rád vyvíjím informační systémy, které šetří čas a zlepšují podnikatelům přehled.

Komentáře k článku

návštěvník

Tak toto skutočne super tip! Veľké ďakujem! :)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru