Tip na dárek: offline Trello neboli Kanban od Woooooo.cz

Jestli mi nějaký software pro kancelář opravdu přirostl k srdci, tak je to Trello. Jeho systém nástěnek, karet, úkolů a nespočtu doplňků mi maximálně vyhovuje. Ovšem často je pohodlnější mít i papírový přehled. Nechcete monitor polepený papírky a tabule není to pravé? Mám něco lepšího. Vyzkoušejte offline obdobu Trella, respektive všech podobných kanban systémů.

Jasně, vím, tento web je o softwaru, webech a programování. Ale máme prázdniny, navíc občas tu píšu i během roku články na jiná témata. Třeba o tom, jak funguji v kanceláři. A z podobného soudku je toto psaní o mé zkušenosti se stylovou offline alternativou k softwarovým úkolníčkům.

Řekněme, že dáváte přednost papírovým nebo jiným fyzickým poznámkám. Mají nespornou výhodu. Kouknete a vidíte. Není třeba startovat program. Načítat web. Otočíte hlavou a ty nejdůležitější úkoly uvidíte na první dobrou. Má to samozřejmě jeden předpoklad. Seznam úkolů musí být přehledný.

Zapomeňte tedy na monitor oblepený 3M papírky, poznámkový blok, ve kterém je nutné listovat, nebo štos rozházených papírků všude okolo. Ve Woooooo.cz si řekli, že když jsou Trello, Freelo a podobné nástroje tak populární, že je přetvoří do offline podoby. Vznikl tak dřevěný úkolníček s magnetickými pásky s omyvatelnou plochou, na které si jednotlivé koly zapíšete.

Kanban

Kanban Desktop od Woooooo.cz

Celý systém se skládá z několika komponent. Jádrem je jakási základna, podstavec, deska, do které umístíte tabuli s magnetickými plochami. Na ně přikládáte popisovatelné pásky, ideálně v různých barvách, abyste rozlišili důležité úkoly od těch méně podstatných.

Základna dále slouží pro odkládání drobných předmětů na pracovním stole. Fixy, které potřebujete pro zapisování poznámek, v ní také najdou svoje místo.

Magnetická tabule lze do základny zasunout nastojato i v podélné podobě. Trochu jsem experimentoval a zatím dávám přednost spíše poloze na stojáka. I kvůli tomu, že popisky s úkoly se pak lépe čtou. Navíc mám lepší přístup ke stojánku na fixy.

Detaily a příslušenství

Pokud se na tabule podíváte podrobněji, uvidíte rozdělení celé plochy do tří sekcí. Přesně podle principu kanban. Co je hotové, na čem právě pracujete a co je třeba vyřešit. Popisky sekcí jsou vygravírované do desky.

Můj kanban systém je opatřen také zakázkovým gravírováním s logem tohoto webu, jak si můžete na fotografiích všimnout.

Kanban

Výrobek je možné objednat buď jako sadu, nebo jako jednotlivé komponenty, ze kterých si dřevěný úkolníček postupně postavíte na míru. Základní sady nabízejí ve Woooooo.cz dvě. Levnější z překližky, luxusnější z masivní dubové spárovky o váze 2 kg.

Samostatně pak lze dokoupit tabule (pokud byste chtěli na výšku třeba dvě nebo tři) i další základny, sadu tabulí nebo magnetické pásky.

Více se mi líbí provedení z masivu. Poměr cena/výkon, v daném případě spíše cena/užitek, je těžké hodnotit. V první řadě jde spíše o zajímavý doplněk na pracovní stůl, v druhé o pomocníka, ale skutečný přínos záleží samozřejmě na tom, jak svůj kanban vytížíte. Mě osobně oslovuje i možnost gravírování na míru.

Celou sadu najdete v sekci kanban na e-shopu Woooooo.cz.

Kanban

Poznámka: ne, tento článek není neoznačená placená inzerce. Offline kanban se mi prostě líbí, zaujal mě ten nápad. A ano, s majitelem e-shopu se znám roky. Mimo jiné mi pomáhali i s mou stávající kanceláří, viz starší článek článek Sedm let na cestě za vysněnou kanceláří a téměř u cíle.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru