V Thunderbirdu nechybí zobrazení zpráv podle vláken
Označování zpráv pomocí štítků
Jednou z novinek je možnost barevného označování zpráv pomocí štítků. Zprávy v seznamu tak dostanou barevné podbarvení, podle kterého se můžete orientovat, kolik zpráv k vyřízení je soukromých, co patří do pracovních úkolů, co se týká školy a tak podobně. Každá zpráva může mít přiřazeno více štítků, v tom případě se ale zobrazí až v v náhledu na hlavičku zprávy. Podbarvení v seznamu odpovídá prvnímu štítku v pořadí.
Označení zpráv barevnými štítky možná už znáte z Outlooku
Uživatelské rozhraní
Nový Thunderbird na první pohled zaujme pěknějším uživatelským rozhraním oproti předchozí verzi. Nevyžádané zprávy jsou označeny symbolem ohýnku. Nechybí možnost třídit zprávy podle vláken, rychle vyhledávat podle určitých kritérií a vše, co činí poštovní program poštovním programem. Objevila se také tlačítka pro navigaci v historii zprávy.
Nový Thunderbird 2.0 přichází s mnohem lepším vzhledem než ve starší verzi
Podpora služby Gmail
Zaujala mě snadná možnost nastavení spolupráce Thunderbirdu s Gmailem. Při vytváření nového účtu si v programu jednoduše zvolíte typ Gmail. Thunderbird pak automaticky vytvoří běžný poštovní účet pro výběr zpráv přes POP3. Rozdíl je v tom, že za vás automaticky doplní potřebná nastavení, včetně ponechávání zpráv na serveru. Vy jen vložíte přihlašovací údaje pro Gmail. Nezapomeňte na to, že pro stahování zpráv přes POP3 musíte tuto možnost na svém Gmailu nejprve aktivovat.
Nastavení Gmailu je v Thunderbirdu okázkou okamžiku
Další novinky v Thunderbirdu 2.0
Z dalších novinek je zajímavé vylepšené třídění zpráv do složek a tvorba různých pohledů – v jedné virtuální složce tak můžete mít pouze nepřečtené zprávy – podobně jako u Outlooku nebo u Opery. Oznamování nových zpráv nyní obsahuje také předmět, odesilatele a náhled na obsah zprávy. Vylepšení se dočkala podpora rozšiřujících modulů. Podobně jako v Outlooku nyní máte k dispozici ukládání výsledků vyhledávání a možnost interaktivního zobrazování vyhledaných položek ihned v závislosti na tom, jak píšete hledaný výraz. Samozřejmě nesmí chybět množství oprav pro podporu Windows Vista.
V upozornění na nové zprávy se nyní dozvíte více podrobností
Instalace Thunderbirdu a systémové nároky
Thunderbird 2.0 můžete v české verzi stáhnout z domovské stránky. Na CZille je zatím pouze 1.5.0.10. Nový instalátor pro Windows je založen na Nullsoft Scriptable Install System, což by mělo pomoci předcházet případným problémům s instalací v tomto operačním systému. Systémové nároky jsou velmi příjemné: podporované Windows jsou od 98 po Vistu, přičemž u Windows XP je poznámka doporučeno. Doporučený hardware by měl mít minimální konfiguraci CPU 500 MHz, 128 MB RAM a 52 MB místa na disku. Mimochodem, zkuste to porovnat s „nenažraností ICQ 6“… Obdobné nároky na hardware jsou také u linuxové verze Thunderbirdu.
Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.
Přidat komentář