RemoteIE: otestujte svůj web v Internet Exploreru na Windows 10 i bez jejich instalace

Zajímá vás, jak se bude váš web chovat v Internet Exploreru na Windows 10, ale nechcete je instalovat ani si zřizovat virtuální počítač? Chcete odladit svůj web v IE, ale fungujete na Macu? Není problém, stačí vám přístup k RemoteIE a Vzdálená plocha.

Microsoft si je vědom toho, že k úspěšnému rozšíření svých produktů musí maximálně vyjít vstříc vývojářům, případně se jim i trochu podbízet. Řešení RemoteIE je však šikovný nástroj, který bych podbízením možná ani nenazýval.

Momentálně je ve Windows 10 Internet Explorer 11, uvidíme, kam se posune vývoj, než bude uvolněna finální verze Windows 10. Nový operační systém ve verzi Technical Preview si můžete stahovat již delší dobu, bez problému jej rozběhnete jak ve Windows s Hyper-V, tak třeba na Macu v bezplatném VirtualBoxu. Ale ne každý je ochoten si do svého počítače instalovat další, virtuální. Třeba kvůli nedostatku místa na disku.

Proto Microsoft přišel s řešením v podobě RemoteIE. Se svým Microsoft Account se přihlásíte do programu nabízejícího vývojářům přístup ke vzdálenému Internet Exploreru běžícímu na Windows 10. Je to mimochodem krásná ukázka toho, jak fungují cloudové Azure RemoteApps.

Jak na vzdálený Internet Explorer 10

Jak se pracuje se vzdáleným Internet Explorerem?

Líbí se mi, že se Internet Explorer otevře jako běžná aplikace ve svém okně, nemusíte řešit celou vzdálenou plochu. A to samozřejmě ani na Macu. Prostě tam vidíte Internet Explorer s windowsovou dekorací okna.

RemoteIE na Macu

Odezva je samozřejmě mírně pomalejší, než u nativního prohlížeče, protože zkrátka jedete přes vzdálené rozhraní. Není to nic strašného. Pokud máte rychlé internetové připojení, tak se vše chová tak, jako byste seděli u trošku pomalejšího počítače.

Zaznamenal jsem jenom jeden problém – pokud necháte RemoteIE chvíli otevřen na pozadí a aktivně s ním nepracujete, spojení někdy vypadne.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Tento pristup je fajn pouze v situacich, kdy Vas web bezi na verejnem serveru. Chcete-li otestovat nejakou interni aplikaci ve firme, anebo chcete odladit pracovni verzi webu, ktera bezi u vas na locale....tak vam to moc nepomuze.

návštěvník

Jenom bych doplnil, že výpadky spojení nejsou bug, ale feature :)

Služba je v současnosti kvůli šetření zdrojů nastavena tak, že se IE odpojí po 10 minutách neaktivity, maximální doba spojení je 60 minut.

Profile picture for user Jan Polzer

Aha, já po letech zapomenul, že se tomu, co vypadá jako chyba, dá říkat i vlastnost :-) Ale v podstatě to chápu, má to rozumné důvody.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru