Určitě to také znáte. Něco si nachystáte do schránky a než její obsah někde notoricky známou klávesovou zkratkou Ctrl+V (Cmd+V) vložíte, přepíšete si schránku něčím jiným. Připravené odkazy pro sdílení na sociálních sítích si prostě nakopírujete znovu, jen je to otravné.
Ale když si takto „zálohujete“ kus kódu a pak jej ve schránce přepíšete něčím jiným, zatímco jste zavřeli editovaný soubor, je zaděláno na pořádný problém.
Abych nevypadal jako amatér: editované soubory si samozřejmě zálohuju a verzuju…
Nevím, jak vám, mně se to stává i několikrát do týdne. Už od doby, kdy jsem připravoval CD a DVD přílohy pro časopis Computer jsem měl na očích různé prográmky pro správu schránky. Pamatují si toho více, než jen poslední vložení a umí se mezi uchovávaným obsahem přepínat klávesovou zkratkou.
Konečně jsem přestal odolávat a přidal do počítače další program. Rozhodně toho nelituji, čím jsem starší a roztržitější, tím více takového pomocníka ocením.
Správce schránky CopyClip
Můj nový objev se jmenuje CopyClip. Jedná se o bezplatnou aplikaci pro macOS, kterou si stáhnete z App Store. Při prvním spuštění jí nastavíte automatický start po zapnutí systému a to je z veškerého nutného nastavení vše.
Jakmile začnete měnit obsah schránky, objeví se vám po stisku sponky v horním panelu na Macu seznam naposledy vložených dat. Spolu s příslušnou klávesovou zkratkou, jak je v podobných aplikacích zvykem.
Nastavení správce schránky CopyClip
Pokud se přeci jenom chcete porýpat v nastavení, pak vám CopyClip nabídne počet položek, které je schopen si pamatovat a počet takto zobrazených položek ve své nabídce. Pokud vás budou otravovat hlášky o kopírování, tak je zde vypnete.
Myslím, že do budoucna využiju černou listinu se seznamem aplikací, ze kterých CopyClip nemá data kopírovat. Vlastně už využívám. Rozhodně nechci dále předávat například údaje ze správce hesel 1Password.
Na webu tvůrce tohoto prográmku je také k dispozici novější verze CopyClip 2 přinášející podporu Touch Baru a trochu jiné rozhraní. Bezplatná starší verze mi ale zatím stačí. Uvidím do budoucna.
Správci schránek pro Windows
Notebook s operačním systémem Windows startuji minimálně, takže zde správce hesel nepotřebuji. Pokud by ale tento stroj byl mým každodenním souputníkem, přemýšlel bych nad něčím jako Ditto Clipboard. Chcete-li tip na hodně propracovaného správce schránky pro Windows, mrkněte na ClipAngel.
Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.
Přidat komentář