Úvod časopisu se věnuje hlavním událostem od minulého vydání, především Kongresu bezpečnosti sítí. Po obsahu CD následuje již hlavní článek čísla nazvaný Netriviální úvod do výzkumu malware. Dozvíte se v něm, jak fungují packery PE, jak je identifikovat, jak pomocí virtuálního stroje analyzovat malware atd.
Další článek se věnuje slabinám elektronického bankovnictví včetně popisu typů útoků. V časopisu se dále dočtete o penetračních testech, o přehledu vybraných metod na rušení omezení v lokálních sítích a naučíte se pokročilé ověřování přístupu k Oracle.
Mě zaujaly především články o znepřístupnění zdrojového programového kódu (jinými slovy článek o obfuskátorech) a o ověřování a autorizaci v ASP.NET 2.0. Oba články jsou dosti názorné, nechybí detailní ukázky ve stylu krok za krokem.
Aby byl výčet článků kompletní, zbývá uvést DNS inSECure a rozhovor s Janem Hlaváčem z české pobočky BSA, kde mluví mimo jiné o zajímavých případech z praxe a prozrazuje, že na podzim proběhne další velká kampaň. Zbytek časopisu doplňují recenze knih a fejeton od Libora Dostálka.
Na přiloženém CD najdete zkušební verze několika bezpečnostních programů. Výběr témat mi přijde zajímavý, stejně jako obsah článků. Vše ale bohužel opět kazí šílený překlad článků, které nepochází od českého autora. Vzhledem k ceně časopisu by překlad mohl být lepší. Takto to vypadá, jako by to korektor uvedený v tiráži ani neviděl.
Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.
Přidat komentář