Jak zapnout automatické vyplňování formulářů s adresou ve Firefoxu

Firefox obsahuje funkci pro automatické vyplňování adresy a dalších položek do formuláře. Podle všeho je však přístupná jenom americkým uživatelům. Jednoduchou úpravou nastavení si ji však zapnete i u nás a zjednodušíte si nákupy rychlým vyplněním adresy v eshopu.

Poslední dobou stavím hodně eshopů, kde samozřejmě potřebuji testovat nákupní proces. Automaticky i ručně. A neustále vyťukávat do kolonek jméno, příjmení, adresu, telefon nebo e-mail, to jednoho po pár dnech otráví.

Jako výchozí webový prohlížeč používám Firefox a věděl jsem, že někde má funkci pro automatické vyplňování formulářů s adresou a kontaktními údaji. Ale ať jsem do jeho nastavení koukal sebevíc, nemohl jsem tuto funkci najít.

Chtělo to chvilku hledání v diskuzích. Automatické vyplňování adresy je ve Firefoxu sice k dispozici, u nás jej ale máte zamčené. Naštěstí se funkce zapne pouhou změnou ukrytého nastavení.

A jak automatické vyplňování adresy použít? V první řadě musí být formuláře na webu na podobnou funkci webového prohlížeče (nejde o specialitu Firefoxu) nachystané. Formulář musí mít atribut autocomplete, kterým vyplňování zpřístupní. Jednotlivá políčka pak musejí mít specifikováno, jaká hodnota se v nich má objevit. Hezky je to sepsané v přehledu na MDN.

Z čistě uživatelského pohledu je použití funkce pro automatické vyplňování formulářů následující. Klepnete myší do políčka, rozbalí se výběr z uložených adres a potvrzením jedné z nich se pak vyplní hodnoty ve zbylých políčkách formuláře. To je rozdíl oproti takovému tomu doplňování dříve zadaných hodnot v jednom poli.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den, mám v mobilu problém s automatickým vyplňováním formulářů. Začalo to zlobit před pár dny. Nabízí se mi sice položky k doplnění, ale když některou vyberu a kliknu na ni, do formuláře se nedoplní.

návštěvník

Zdravím, v mobilní aplikaci tento postup nefunguje, nemáte tip? Používám Firefox Beta, abych se dostal do about:config, ale po zadání údajů se (narozdíl od desktop verze) adresy neobjeví. Pokud budete mít tip, napište mi, prosím, na vac.zel@gmail.com. Děkuji

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru