Glympse: jak ostatním z mobilu ukázat, že jste opravdu na cestě

Pokud se vydáváte na cestu za někým, u koho předpokládáte, že v tu chvíli sedí u počítače nebo mobilu s internetem, můžete mu dočasně nasdílet svou aktuální polohu a informovat jej tak o tom, jak rychle se blížíte, kudy jedete a zda případně nebloudíte. Stačí vám bezplatná mobilní aplikace Glympse.

Poprvé jsem tento prográmek viděl díky jednomu klientovi, který sice na schůzky nechodil pozdě, ale byl a je beznadějný geek, který zkouší nejrůznější vychytávky. Takže jednoho dne mi od něj v telefonu přistála SMS s odkazem, který jsem otevřel a mohl tak sledovat, kterak frčí na svém skládacím kole po městě, plazí se do kopce a blíží se ke kavárně.

Od té doby tento program nárazově používám i já. Jeho použití je zcela jednoduché. Do telefonu (je jedno, zda máte Android, iPhone nebo Windows Phone) si stáhnete program, který po spuštění ukáže vaši polohu na mapě.

Sledování pohybu mobilního telefonu na mapě

Z menu vyvoláte funkci Share location a zvolíte si s kým chcete polohu sdílet, po jak dlouhou dobu, s jakým popiskem a případně i s uvedením cílového místa, do kterého míříte.

Glympse

To je důležité vědět. Instalací a spuštěním Glympse samozřejmě nedáte celému světu informaci, kde se zrovna nacházíte. Sdílíte to jen s vybraným okruhem uživatelů, kteří mohou být obesláni e-mailem, přes Facebook, Twitter a dalšími možnostmi, kam budete moci vložit vygenerovaný odkaz pro sledování. Ten bude funkční jen po stanovenou dobu, takže nějaké zbytečné šmírování se nekoná.

Uvedení místa, do kterého směřujete není povinné. Prostě můžete jen někoho informovat, kde se pohybujete, aby například neměl strach, že zabloudíte na výletě v lese za domem. Pokud místo uvedete, tak příjemce této informace může sledovat přibližný čas, který vám zbývá k tomu, abyste na místo dorazili. I to je fajn – stojíte někde v zácpě, někdo na vás čeká a může si udělat představu o tom, kolik má zatím času navíc.

Sledovací stránka, která se otevře v prohlížeči vašemu kontaktu, vypadá následovně. V podstatě jde opět o mapu Google a na ní zaznačenou aktuální pozici s trasou pohybu. Nic víc, nic méně.

Glympse

Glympse vyzkoušejte

Výhodou Glympse je jeho jednoduchost. Není nutné se registrovat, nějak složitě se přihlašovat, nebo si vytvářet další síť kontaktů. Prostě jen pošlete sledovací odkaz tomu, komu je určen. Je jedno jakou formou.

Oblíbená místa používané jako destinace si můžete ukládat do seznamu, aplikaci lze propojit s kalendářem a bude vás upozorňovat, že například jdete pozdě na schůzku. Automaticky by měla obeslat její další účastníky s tím, že uvidí, jak dobíháte na poslední chvíli. Tuto funkci jsem ale nezkoušel.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Je sice hezké že jste zde dali návod jak uklidnit přátelé nebo žárlivce , program však beží po instalaci ale nejde ho jaksi spustit či nastavit . Telefon ho ihned vypne .

Profile picture for user Jan Polzer

To pravděpodobně nebude programem, ale něčím ve Vašem telefonu. Zkoušel jsem na různých Androidech i iOS a jede v pohodě.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru