Filter Everything: povedený plugin pro filtrování výpisů návštěvníky ve WordPressu

WordPress v základu nenabízí žádný nástroj pro výpis produktů v e-shopu nebo jakéhokoli typu obsahu pomocí zvolených kritérií tak, aby se je řídil sám návštěvník webu. Nedávno jsem stavěl katalog produktů a pro tento úkol použil šikovný plugin Filter Everything.

Ve většině případů používám WordPress na jednodušší prezentační weby s několika podstránkami. Ano, umím napsat kromě tématu vzhledu i plugin. Umím používat WP Query, vím, co je The Loop, dovedu definovat vlastní typy obsahu a políčka i ve formě kódu. Přesto pro weby, kde je potřeba větší práce s obsahem nebo snad dokonce nějaké uživatelské filtrování, použiji raději Drupal. Má to celou řadu výhod, ale o nich tento článek není.

Nedávno jsem ve spolupráci s Corporate Publishing stavěl WordPressové stránky pro firmu zabývající se dřevostavbami. Guzman má na webu kromě jiného i katalog nabízených dřevostaveb a součástí zadání bylo připravit filtr, který umožní v katalogu domů pohodlně vybrat stavbu dle zvolených parametrů.

Ukázka použití Filter Everything na webu Guzman

Základ zadání byl jasný. Nachystal jsem nový post type Katalog, pomocí ACF Pro jsem k němu přidal políčka pro specifikaci jednotlivých domů – výměru, cenu, typ domu, typ střechy, sklon střechy, galerie, půdorysy atd. Zkrátka standardní záležitost ve WordPressu, kde chcete uživatelům zpříjemnit zadání a mít pod kontrolou jednotlivé údaje při jejich formátování v šabloně vzhledu.

Ale co dál? Chce se mi stavět nějaký vlastní výpis a filtrovací formuláře? Je na to čas a rozpočet? Odpověď je zřejmá, protože jsem sáhl po pluginu Filter Everything, který tyto úkoly řeší z větší části za webaře. Nutno říci, že velmi pohodlně a docela flexibilně.

Jak na filtrované výpisy ve WordPressu s Filter Everything

Plugin, za kterým stojí ukrajinský vývojář Andrii Stepasiuk, nabízí naklikání sady filtrů, kterou na webu umístíte pomocí widgetů a následně ovlivní filtrování výpisu na dané stránce. Filtrování klasického archivu ve WordPressu, tedy článků nebo výchozího výpisu pro daný typ obsahu, umí bez problémů bezplatná verze. Pokud chcete filtrovat výpisy na nějaké jiné podstránce, potřebujete placenou Filter Everything Pro.

Filter Everything - filtrování ve WordPressu

Druhou funkcí, kterou do WordPressu Filter Everything přidá, je uživatelské řazení prvků v seznamu. Moje zadání pro katalog dřevostaveb vyžadovalo umístění výběru řazení do jiného místa než filtr. Proto jsem nachystal jinou oblast widgetů a ve Vzhled > Widgety jsem přidal odpovídající prvek Filter Everything – Sorting.

Filter Everything - řazení ve WordPressu

Aktuálně nastavené filtry umí Filter Everything zobrazovat pomocí prvku označovaného jako Chips. Může být rovnou u filtru, případně je k dispozici opět jako samostatný widget. Ten jsem na zmíněném webu využil já, protože aktuálně nastavená filtr jsem potřeboval zobrazit nad seznamem domů, zatímco filtr samotný je vedle něj.

Bylo to mé první použití pluginu Filter Everything a jsem s ním spokojen téměř bez výhrad. Chvíli jsem musel nad některými nastaveními bádat, ale nabízí téměř vše potřebné. Nechybí tu zobrazení počtu položek u jednotlivých filtrů, různé widgety také jistě využijete, AJAXové filtrování se hodí. Stejně tak praktické „chipsy“. Trochu mě zlobilo snad jen zobrazení v mobilní podobě.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den, nevíte náhodou, je-li nějak pomocí pluginu možné zobrazit na jiné stránce vyfiltrované produkty? Myšleno tak, že si vyberu ve filtraci jeden parametr a produkty, které mi to zobrazí, bych chtěl zobrazit na nové samostatné stránce.
Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Myslím, že ano – v placené verzi. Doporučuji zkonzultovat s autorem, reaguje ochotně.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru