Údaj z databáze

Zdravím,
řeším způsob, jak co nejjednodušeji na web umístit informaci z databáze (počet návštěvníků a čas aktualizace). Informace je ve stejné databázi, kterou používá Drupal.
V předchozí verzi Drupalu7 jsme měli v textu volání php skriptu, který text vrátil, v chystané verzi 9 to nejde a text php je zobrazován bez zpracování.
Mohu poprosit o nasměrování, který způsob použít? Je nutná implementace vlastního modulu nebo existuje jednodušší řešení?

Díky

Jindra

Profile picture for user Jan Polzer

Dávat kód PHP v adminu někam do těla bloku nebo do uzlu není vhodné řešení kvůli bezpečnostním dopadům i kvůli cacheování, která pak modul PHP filtr v takových případech potlačil.

Je to ale dál dostupné jako samostatný modul https://www.drupal.org/project/php

Šel bych ovšem cestou, kdy se udělá jednoduchý modul implementující nějaký Block Plugin s tímto kódem a v nastavení Drupal se potom takový blok zapne na požadované místo. Není to složité, jak by se zdálo.

návštěvník

Díky moc za nasměrování.
Po delších peripetiích se mi podařilo modul nainstalovat, přesvědčit Drupal, aby jej povolil a nakonec zprovoznit.
Do svého backlogu si dám vytvoření modulu - to jsem sice už před položením dotazu zkoušel, ale tutoriály nezabraly, předpokládám, že modul nebylo možné ve verzi 9 povolit.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru