Jak vložit odkaz na Skype a další protokoly v Drupal menu

Odkazy vkládané do položek menu v Drupalu, případně do dalších polí kontrolujících syntaxi odkazu, mají ve výchozím stavu povolené jen několik základních protokolů. Což je problém, pokud chcete do patičky přidat menu s kontakty například na Skype. Jak povolené protokoly změníte?
reklama

Drupal má zabudovaný filtr protokolů, který způsobuje, že například do odkazů v menu nemůžete zapsat, co vás napadne, ale jen smysluplné a povolené URL adresy. Filtr povolených protokolů se ale projevuje i v textu. Když se budete snažit vytvořit odkaz vedoucí na skype:jméno, tak narazíte. Ono se to sice uloží, ale protokol skype: bude z href atributu v odkazu odfiltrován.


(upravený screenshot z jednoho webu, který stavím, ne z nového Maxiorla)

Jak z toho ven? V Drupalu 8 ani 9 není žádná administrační stránka, která by vám dovolila seznam povolených protokolů editovat. Přiznám se, že jsem se kvůli tomu zapotil u jednoho z nedávných webů, které jsem stavěl pro klienta.

Naštěstí je úprava docela snadná, znamená jen editaci jednoho konfiguračního souboru v Drupalu.

Tip: Soubor services.yml slouží i pro zapnutí vývojového režimu šablonovacího systému Twig. Pomůže vám s vytvářením šablon vzhledu. Jak na to najdete mimo jiných tipů v mé knize 333 tipů a triků pro Drupal 9.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru