Jak opravit RSS výstup v Drupalu 8

Když jsem se díval na RSS výstupy z webů běžících na Drupalu 8, všiml jsem si jednoho problému. V textu článku se totiž duplikuje nadpis. Pokud RSS čtenářům webu nabízíte a chcete jej mít vyladěné, pak stačí provést relativně snadnou úpravu pomocí View.

Drupal nabízí standardní RSS výstup na adrese /rss.xml. Stránky s výpisem článků v kategoriích mají RSS výstupy vždy na adrese /taxonomy/term/ČÍSLO_TERMÍNU/feed. V Drupalu 8 můžete všechny tyto RSS výstupy velmi jednoduše změnit pomocí modulu Views.

Koukali jste někdy na standardní RSS výstup z Drupalu 8? Žádná sláva to není. I když si pohrajete s tím, zda do RSS výstupu chodí celý text nebo jen oříznutá část, moc to nevylepšíte. Určitě doporučuji nastavit ve správě zobrazení každého typu obsahu režim RSS a tam určit, že například do výstupu nepůjde text z hlavního obsahového políčka, ale třeba obsah ze samotného políčka s úvodníkem.

Tip: Ve Správě nastavení si do RSS výstupu přesuňte i obrázek článku. Řada čteček, například Feedly, jej dovede zobrazit a čtenáře tak zaujmete mnohem více než sebelépe vyšperkovaným textem.

Každopádně nic z toho vám nepomůže s následujícím problémem. Drupal do obsahu článku duplikuje i jeho nadpis. V některé RSS čtečce to vypadá lépe, v jiné hůře, trapné je to nicméně vždy. Přečtete si nadpis, jedete číst text a ten opět začíná nadpisem.

Procházel jsem drupal.org, hledal řešení, viděl jsem nějaké vlákno pro Drupal 9.x, ale nikde jsem nenašel finální řešení, které by dávalo naději, že to bude brzy vyřešeno bez pomoci. Naštěstí, úprava znamená jen trochu klikání v modulu Views. Potěší to všechny, kdo neradi programují.

Úprava výchozího RSS výstupu z Drupalu pomocí Views

Cílem následujících kroků je úprava /rss.xml. Potřebujeme do něj dostat samostatný nadpis, pole s obsahem článku (text a obrázek) a další náležitosti RSS feedu. Nadpis samozřejmě nechceme mít duplicitně i v obsahu.

Poznámka: Výše uvádím některé položky pod více názvy, záleží na tom, jak máte Drupal přeložený nebo jak máte pole pojmenována.

Zbývá si nově upravený /rss.xml zadat do nějaké RSS čtečky a zkontrolovat. Podobným způsobem si pak upravte feedy pro jednotlivé kategorie, pokud je čtenářům nabízíte. A nic samozřejmě nebrání tomu, abyste si vytvořili pomocí View zcela nový RSS feed na vlastní adrese v Drupalu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru