Jak na strukturovaná data v Drupalu

Strukturovaná data pomáhají vyhledávačům lépe pochopit obsah vašich webových stránek. Od názvu webu, přes titulek článku, jméno autora, obrázky až třeba k datu publikace článku. Nemluvě o receptech, surovinách nebo hodnocení v recenzích. Jak dostanete strukturovaná data do kódu stránek postavených na Drupalu?

Není to žádná novinka. Strukturovaná data jsou tu pár let, Google průběžně mění seznam těch, která nějakým způsobem využívá a zobrazuje třeba ve výsledcích vyhledávání. Dlouho jsem do Drupalu vkládal strukturovaná data za pomoci šablony ve Twigu. Ale jde to i jednodušeji.

S pomocí modulu Schema.org Metatag doplníte do svých stránek hned celou řadu strukturovaných dat. Nastavení najdete mezi ostatními metagy a do jejich hodnot je možné vkládat tokeny, které se při vykreslení stránky nahradí příslušným řetězcem.

Pojďme se podívat na nejjednodušší nastavení strukturovaných dat pro název webu. Proč jej vůbec řešit? Pro Google je důležité znát název webu. Pokud nemáte strukturovaná data, tak se jej pokusí rozpoznat z titulků stránek. Název webu se ale musí vyskytovat na drtivé většině z nich.

Důležitá poznámka: nastavení jména webu funguje pro domény a subdomény. Pokud svůj web provozujete v nějakém podadresáři, pak vám nastavení jména webu pomocí strukturovaných dat fungovat nebude.

Jak na název webu pomocí strukturovaných dat v Drupalu

Image
Strukturovaná data

Za domácí úkol si vyzkoušejte implementaci strukturovaných dat pro články v blogu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru