Jak na snadné vkládání YouTube videa do editoru v Drupalu 8

Drupal 8 již obsahuje zabudovaný editor pro snadné vizuální formátování textu, postrádá ale přímé tlačítko pro vložení přehrávače z YouTube nebo jiného videoserveru. Řešení se nabízí ve formě pomocného modulu.

Když jste chtěli vložit video v Drupalu 7, měli jste na výběr řadu možností podle toho, jaký vizuální editor jste používali. V Drupalu 8 je to trochu jednodušší. Editor je již zabudovaný a není mnoho důvodů jej měnit za jiný. Zbývá se tedy kouknout, zda existuje nějaký modul pro snadné vkládání videa do CKEditoru v Drupalu 8.

A samozřejmě existuje. Jmenuje se CKEditor Video Detector a umí si poradit nejenom s videem od YouTube, ale rovněž ze serverů Vimeo nebo Dailymotion. Navíc po vás nechce žádné generování značek iframe, stačí mu, když do editoru vložíte URL adresu stránky pro přehrávání videa. Zbytek si „domyslí“.

Instalace nicméně není je prosté zapnutí modulu, takže si ji pojďme projít krok za krokem.

Tip: Pokud chcete s videem manipulovat mimo text a mít jej například v samostatném políčku, mrkněte na moduly YouTube Field nebo pokročilejší Video. Oba jsou k dispozici jak pro Drupal 7, tak pro Drupal 8.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru