Webglobe

logo hostingu Webglobe

Původně slovenská hostingová společnost založená v roce 1999 přišla na český trh v roce 2019. Od roku 2022 Webglobe výrazně expanduje, stává se součástí group.one a pohlcuje hned několik do té doby samostatných hostingů:

  • ONEbit
  • Savana
  • Ignum
  • Endora
  • Stable
  • Ebola
  • Hosting90
  • a možná některé další

Ambice má rozhodně velké. Z výše zmíněných hostingů si vybavím nejlépe ONEbit. Používalo jej hned několik klientů a přestože jsem nebyl vždy komfortní s tím, jaká byla nabídka služeb a parametrů tohoto hostingu, vynikal mezi konkurencí skvělou technickou podporou. Co se týče značky Endora, k 17. 9. 2024 je její web ještě stále funkční, o spojení s Webglobe informuje pouze upravené logo.

Co všechno Webglobe nabízí?

Nemám zatím s Webglobe přímou zkušenost, ale nabídka je standardní. Registrace a převod domén, běžný hosting slibující vyšší rychlost než konkurence, specializovaný webhosting optimalizovaný pro WordPress, webový editor pro naklikání vlastních stránek bez programátora, hostování firemního e-mailu a serverová řešení zahrnující vše od VPS pro dedikované servery se správou administrátorem.

Zaujala mě platba na tři roky dopředu, která vám nabídne velmi výhodnou cenu. Konkurence obvykle nabízí jen měsíční nebo roční platbu za hostingové služby. V parametrech to to mají zmíněno nenápadně, ale poskytují k hostingu také přístup pomocí SSH konzole. S hodinovou expirací v ceně hostingu, permanentní konzole je za poplatek.

Zaujal mě také integrovaný GitLab pro moderní správu a nasazování vašich projektů.

Mini recenze mailování pomocí služby Klerk

Zatímco webhostingové služby Webglobe jsem ještě přímo nevyzkoušel, s jinou službou zkušenosti mám. Nástroj Klerk, který původně patřil hostingu Stable, používá jeden klient. Je to poměrně zajímavé řešení pro rozesílání velkého množství e-mailových zpráv. U klienta byla obsluha newsletterů přímo v administraci redakčního systému. Pro rozesílání e-mailů jsme využili Klerk, protože hosting by samozřejmě něco takového neutáhl a brzy by mailování vypnul úplně.

Klerk poskytne údaje pro připojení na SMTP server a zvládne rozeslat až 200 000 e-mailů za hodinu. Poskytuje základní statistiky o tom, kolik e-mailů se nepodařilo odeslat a je možné zjistit i které e-mailové adresy byste si proto měli ze své databáze odebrat. Rozhraní bylo poplatné původnímu provozovateli, ale předpokládám, že postupně to pod hlavičkou Webglobe vylepší. Ve statistikách mi chyběla nějaká pokročilejší filtrace.

Proč se o něj zajímat
SSH
Drupal
WordPress
Joomla
VPS
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz