Zdravím,
chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s Acquia Dev Desktop. Konkrétně by mě jde o to že když jsem na dev desktop nainstaloval novou instalaci drupalu tak se nainstalovala jako multisite, tzn. v sites se vytvořil nový adresář s nazvaný domena.localhost a v něm setings a files.
Dá se to nainstalovat do adresáře default jako při standardní instalaci?
Díky
Díky za odpověď,
ještě bych se chtěl v této souvislosti zeptat na toto:
- Je ten postup stejný i v případě že chci do Acquia Dev Desktop nainstalovat už funkční web?
- Můžu na jeden počítač nainstalovat Acquia Dev Desktop pro D6 i pro D7?
- Všiml jsem si že součástí Acquia Dev Desktop je i Drush, dá se to nějak jednoduše spustit a nebo je to potřeba nějak složitě nastavovat?
Díky
Ano, při importu již existujícího webu postupjtete podobně, jen si zakliknete, že chcete importovat dump existující databáze.
D6 a D7 v jednom Acquia Dev Desktopu - ano, jede to bez problémů. Využívám to při testování upgradů webů z Drupalu 6 na Drupal 7.
Drush - netuším, zatím jsem jej nepoužíval.
První otázka...
Existuje nějaký způsob jak nastavit Acquia Dev Desktop aby v adrese "domény" nezobrazoval localhos a číslo portu, ale nějakou skutečnou adresu? Např. v XAMPP mám běžně adresu jako "něco.loc" (jako lokální) nebo "něco.dev" (jako vývojová). V Acquia Dev Desktop se mi to nedaří vůbec vyšpekulovat.
Druhá otázka...
Acquia Dev Desktop mi navíc dělá trošku jinou strukturu složek v drupalí složce sites.
Prostě mi vytvoří podsložku s názvem domény (drupal.dev) a já netuším proč…
\sites\drupal.dev\files\
\sites\drupal.dev\settings.php
místo obvyklé:
\sites\default\files\
\sites\default\settings.php
Nějaký nápad.
Jasně. V editaci webu přidaného do Acquia Dev Desktopu jen změňte localhost na název skutečné domény. Dev Desktop to pak zapíše do hosts vašeho operačního systému. Musíte s tím tedy počítat a poté, co budete chtít web na dané doméně načítat z internetu, odstranit tento záznam z Dev Desktop, přejmenovat to nebo zeditovat soubor hosts.
Ke druhé otázce - ignorujte to :-) sites/all/modules nebo sites/default/files je stále dostupné a funkční. Až prostě budete web kopírovat na internet, použijete obvyklé složky a obráceně, na lokále necháte to \sites\drupal.dev\settings.php jenom pro načítání konfigurace, data tam ukládat nebudete.
Zkušenosti s Acquia Dev Desktop mám jen ty nejlepší. Na Macu to používám denně, stejně jako na kurzech pro Drupal v Gopasu. Pokud chcete přidat nový web, ale nemít jej jako multisite v původní instalaci, nepoužívejte tlačítko New. Místo toho si někam do složky nakopírujte čistou instalaci Drupalu, v Acquia Dev Desktopu přidejte jakoby existující web tlačíkem Import a řekněte, že se přejete vytvořit novou databázi. Tím pádem se Vám do Dev Desktopu nainstaluje oddělená instalace Drupalu se svou vlasní souborovou strukturou.