CopyTrans Contacts: jak zálohovat kontakty z iPadu nebo iPhone bez iTunes

Nová aplikace od WindSolutions vám dává možnost editovat a zálohovat kontakty v iPhone nebo iPadu bez toho, abyste instalovali iTunes nebo použili synchronizaci s cloudem.

Možná znáte aplikaci CopyTrans, která umožňuje pohodlnou synchronizaci počítače s Windows s iPhone nebo jiným iOS zařízením bez toho, že byste museli instalovat iTunes. CopyTrans navíc nabízí pohodlnější prostředí než iTunes.

Celá sada nástrojů CopyTrans obsahuje i několik menších aplikací pro synchronizaci dílčích položek v iOS zařízení. Například můj oblíbený CopyTrans Photo umožňuje synchronizaci fotek s počítačem v plné velikosti, zatímco iTunes fotografie zmenšuje a optimalizuje pro cílové zařízení.

Před pár dny byla uvolněna nová aplikace CopyTrans Contacts, která, jak již název napovídá, slouží k synchronizaci kontaktů s iPhone nebo iPadem. Na rozdíl od iTunes navíc nabízí jejich pohodlnou editaci přímo z počítače.

Samozřejmě, kontakty pro iOS můžete synchronizovat i přes Gmail nebo Microsoft Exchange, což znamená, že je tedy jste schopni zeditovat přes počítač. Ovšem není to přímá editace a koneckonců ani záloha.

CopyTrans Contacts

Jak zálohovat kontakty z iPhone

Pro zálohu kontaktů z iOS zařízení vám tedy s novou aplikací stačí tři kroky:

1.       Spusťte CopyTrans Contacts (nevyžaduje instalaci)

2.       Připojte iPad / iPhone k počítači

3.       Počkejte několik sekund na synchronizaci

Nyní byste měli vidět kompletní seznam svých kontaktů na obrazovce počítače. Ovládání je komfortní, nechybí rychlé přepínání podle abecedy. Stiskem tlačítka Export selected kontakty zálohujete do počítače.

CopyTrans Contacts

Poznámka: iTunes skutečně nepotřebujete, na druhou stranu jsou potřeba ovladače pro iPad nebo iPhone. CopyTrans Contacts je schopen vám nabídnout jejich stažení a spuštění instalace, je-li třeba.

CopyTrans Contacts

Import kontaktů do iOS zařízení

CopyTrans Contacts rovněž dovede kontakty do iOS zařízení importovat. Stačí stisknout tlačítko a vybrat soubor. Podporováno je několik formátů, včetně VCF, CSV nebo XLS z Excelu.

CopyTrans Contacts za zvýhodněnou cenu

CopyTrans Contacts je dočasně k dispozici za zvýhodněnou cenu 1,99 USD. Ta platí do 30. září. Poté bude tento software stát 9,99 USD. Takže pokud vás zaujal, neváhejte.

CopyTrans Contacts je plně kompatibilní s nejnovějším softwarem a zařízeními, tedy kromě starších pracuje též s iPhone 5, iOS 6 a Windows 8.

Další informace o programu najdete na jeho domovských stránkách www.copytrans.net/copytranscontacts.php.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru