Změna textu v konkrétním "Themes"

Dobrý den,
mám na testovacím webu nainstalovaný vzhled school_zymphonies_theme, alwe to je asi jedno a v odkazu na čtení článku je "Read more". Našel jsem, kde a ve kterém souboru to je (nenašel jsem to nikde jinde), změnil jsem to na jiný text a pořád to vidím...
Mezipaměť jsem vymazal, cache prohlížeče taky (zkusil jsem i úplně jiný prohlížeč) a připadám si jako blbec, protože nemám ponětí, co se děje.
Kopíruje se ten soubor z Themes ještě někam jinam v Drupalu (8)? Změnil jsem to jen v adresáři toho vzhledu - Drupal/themes/school_zymphonies_theme/...

Stačí aspoň nasměrovat, díky.
(http://novy.zsoskol.cz/drupal/)

návštěvník

Ještě mě napadlo, že ten text není záležitostí tématu, ale přímo samotného Drupalu, ještě to pohledám.

návštěvník

Omlouvám se, bylo to tak, hledal jsem blbě. Už jsem to našel...
Kdyby to někdo hledal, je to soubor NodeViewBuilder.php

Profile picture for user Jan Polzer

Hlavní problém je, že to téma vzhledu school_zymphonies_theme dává do šablony text Read more bez toho, aby jej prohnalo lokalizačním systémem Drupalu a šlo to tedy přeložit přes Překlad uživatelského rozhraní.

Můžete to přepsat v souboru school_zymphonies_theme.theme, nebo lépe a správně, udělat si child theme a přepsat to v *.theme souboru tam.

Přepisovat cokoli v NodeViewBuilder.php nebo jiném souboru jádra Drupalu, není dobrý nápad. Při nejbližší aktualizaci Drupalu si to přepíšete, navíc tím můžete způsobit problémy jiným rozšířením.

návštěvník

Děkuji za odpověď, rozumím. Jenom mi přijde divná jedna věc. TO, co jsem přepsal, nebyla žádná proměnná, ale natvrdo anglicky napsaný text v "jádře" Drupalu, nebylo to nakonec v theme school.... Jak se to dá lokalizovat, když je to originál anglicky? Podle mne (nejsem znalec Drupalu pochopitelně) bych se tomu snad nevyhnul ani při jiném vzhledu. Přepsal jsem jen textový řetězec - IMHO.

Profile picture for user Jan Polzer

V tom souboru v jádře to je ve funkci t(). Cokoli, co je předáno funkci t(), je nejprve prohnáno přes překladové rozhraní Drupalu, abyste si to mohl v administraci přepsat, a až poté vytištěno do HTML.

V tématu vzhledu to ve funkci t() nebyl, proto to nešlo před administraci překládat.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru