1. Prasklý nebo nalomený kryt
Prasknul vám kryt notebooku, ale zbytek funguje, jak má? Pak vám bude stačit poničenou část slepit dohromady. Použijte k tomu tzv. epoxidový tmel, který seženete v každém obchůdku pro kutily. Jde o speciální vytvrditelnou směs. Je odolná vůči všem nečistotám, vlhkosti i agresivním kapalinám.
2. Politý notebook vodou
Když se vám na notebook vylije voda, ze všeho nejdříve odpojte napájecí kabel a vyndejte baterii (pokud je to možné). Dalším krokem je počítač maximálně vysušit. Použijte utěrky, stlačený vzduch, vysoušeč nebo větrák. Důležité je notebook nezapínat, dokud nebude všechna voda pryč. Proto ho nechte alespoň 2 nebo ideálně 3 dny ležet.
3. Prodřený napájecí kabel
Rychlým řešením, jak zachránit prodřený napájecí kabel, je elektrikářská lepicí páska. Ta ale není tak pevná, aby kabel ochránila před polámáním. Lepší variantou je silikonový tmel. Je odolnější, déle vydrží, a navíc nepropustí žádné nežádoucí nečistoty.
4. Zanesený větráček
Větráček zanesený prachem a nečistotami nezvládne dostatečně chladit váš počítač. Ten se začne přehřívat a vydávat hlasité hučivé zvuky. Vyčistit větrák vám pomůže stlačený vzduch a vysavač. Trubičku od plechovky se stlačeným vzduchem zasuňte do mřížky na krytu notebooku (běžně se nachází po stranách nebo vespod) a profoukněte. Zbytek uvolněných nečistot a prachu pak odsajte obyčejným vysavačem.
Za opravu starších notebooků po záruce se často nevyplatí vyhazovat tisíce korun. To však neplatí u novějších a dražších modelů, které byste svým zásahem mohli nenávratně poškodit. Pokud se vám rozbil přístroj za desetitisíce, s návštěvou odborníka neváhejte.
Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.