Co všechno si zvládnete opravit na svém notebooku?

Porouchal se vám notebook po záruce a nechce se vám vyhazovat peníze v opravně? Prozradíme vám, co hravě zvládnete vyřešit sami doma. Stačí být alespoň trochu zručný, najít si kvalitní návod a rázem budete mít po problému.

1. Prasklý nebo nalomený kryt

Prasknul vám kryt notebooku, ale zbytek funguje, jak má? Pak vám bude stačit poničenou část slepit dohromady. Použijte k tomu tzv. epoxidový tmel, který seženete v každém obchůdku pro kutily. Jde o speciální vytvrditelnou směs. Je odolná vůči všem nečistotám, vlhkosti i agresivním kapalinám.

2. Politý notebook vodou

Když se vám na notebook vylije voda, ze všeho nejdříve odpojte napájecí kabel a vyndejte baterii (pokud je to možné). Dalším krokem je počítač maximálně vysušit. Použijte utěrky, stlačený vzduch, vysoušeč nebo větrák. Důležité je notebook nezapínat, dokud nebude všechna voda pryč. Proto ho nechte alespoň 2 nebo ideálně 3 dny ležet.

3. Prodřený napájecí kabel

Rychlým řešením, jak zachránit prodřený napájecí kabel, je elektrikářská lepicí páska. Ta ale není tak pevná, aby kabel ochránila před polámáním. Lepší variantou je silikonový tmel. Je odolnější, déle vydrží, a navíc nepropustí žádné nežádoucí nečistoty.

4. Zanesený větráček

Větráček zanesený prachem a nečistotami nezvládne dostatečně chladit váš počítač. Ten se začne přehřívat a vydávat hlasité hučivé zvuky. Vyčistit větrák vám pomůže stlačený vzduch a vysavač. Trubičku od plechovky se stlačeným vzduchem zasuňte do mřížky na krytu notebooku (běžně se nachází po stranách nebo vespod) a profoukněte. Zbytek uvolněných nečistot a prachu pak odsajte obyčejným vysavačem.

notebook

Za opravu starších notebooků po záruce se často nevyplatí vyhazovat tisíce korun. To však neplatí u novějších a dražších modelů, které byste svým zásahem mohli nenávratně poškodit. Pokud se vám rozbil přístroj za desetitisíce, s návštěvou odborníka neváhejte.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru