Sazka a Ministerstvo financí chtějí cenzurovat internet

A je to tady. Demokratický sen o svobodě, se kterou si spousta z nás brouzdání na internetu spojuje, by mohl vzít brzy za své. K cenzuře internetu u nás by mohly napomoci tužby Ministerstva financí a pana Hušáka ze společnosti Sazka.

Problémem je internetové sázení. Ministerstvu financí vadí několik zahraničních společností, které provozují českou podobu svých webů umožňujících sázení po internetu. Proč vadí? Jednak tím, že náš milovaný stát přichází takto od zisky z danění výher, jednak tím, že údajně není zajištěna ochrana mladistvých. Rozumného člověka asi brzy napadne, že internetové sázení vadí nejvíc velkým sázkovým kancelářím v Česku, které jej podle zákona provozovat nemohou, a tak přicházejí o zisky na úkor zahraničních společností.

Nemožnost ochrany mladistvých je dle mého názoru v tomto směru totální hloupost. Pokud chcete sázet po internetu, musíte z běžného účtu převést peníze, pro výběr případné výhry navíc musíte poskytnout kopie dokladů. A teď přemýšlejte. Jak je zajištěna ochrana mladistvých, kteří bez problémů zajdou do krámku, kde je terminál Sazky nebo do Fortuny? Správně, nijak. Nemají tu žádné bariéry.

Ministerstvo financí údajně chystá úpravu legislativy tak, aby bylo možné sázky po internetu provozovat. České sázkové kanceláře se přitom těší, jak vyrazí "do světa" se svými multijazyčnými webovými produkty. Paradoxně se tak nemohou dočkat toho, co jim v tuto chvíli tolik vadí.

A zmíněná cenzura? Podle zástupce Ministerstva financí a společnosti Sazka je nejlepším způsobem, jak ochránit naše nebohé občany a mladistvé před lákadly internetových kasin, zavést filtrování přístupu na straně internetových providerů. Elektronické hry typu kasino, poker a spol. budou zřejmě dále zakázány a cenzura je prý nejlepším způsobem, jak to zajistit... Podrobnější informace přinesl server Ihned.cz.

To jsem zvědav, kolik lidí přijde v momentě zablokování přístupu o své peníze na sázkových kontech. Není totiž tajemstvím, že spousta hráčů přes internet sází, zákon nezákon. Nejsem právník, ale myslím, že takové praktiky blokování svobodného přístupu na internet by mohly zavádět porušováním základních svobod občana. Nebo se pletu?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru