Ne vždy je tím nejlepším způsobem začít stavět webové stránky přímo na internetu. Zprovoznění webového serveru na lokálním počítači, vytvoření webu zde, jeho otestování a teprve následný přenos na internet do ostrého provozu vám usnadní řešení problémů. Navíc si u sebe na počítači můžete vytvořit několik instalací webu a testovat různá nastavení nebo moduly.
Problémem instalace v prostředí Windows je skutečnost, že ne každý dovede správně nastavit webový server, databázi a podporu PHP. Proto jsou k dispozici různá řešení, kdy v rámci jednoho balíčku nainstalujete všechny potřebné komponenty pro provoz lokálního serveru. Na Maxiorlovi jste již viděli videonávod například pro VertrigoServ.
Obecné balíčky však pouze zprovozňují webový server. Jednotlivé aplikace si do nich již musíte nainstalovat sami. To obnáší vytvoření databáze, úpravu konfiguračních souborů a další záležitosti. Řešením může být třeba Microsoft Web Platform Installer, který toto odbourá a vše potřebné v databázi nastaví ve srozumitelném průvodci. Viz článek Microsoft Web Platform Installer: blbuvzdorný lokální webserver s aplikacemi na pár kliknutí.
Microsoft Web Platform Installer má instalaci Drupalu přímo v nabídce svého průvodce. Jako webový server používá IIS. Pokud dáváte raději přednost webovému serveru Apache, nebo pokud chcete řešení pro provoz Drupalu u sebe na počítači s operačním systémem Mac OS X, pak vyzkoušejte Acquia Drupal stack installer.
Acquia Drupal stack installer
Tento balíček v sobě obsahuje webový server Apache, databázový server MySQL, podporu PHP a správce databází PhpMyAdmin. Navíc však obsahuje také redakční systém Drupal obohacený o řadu modulů již v základní instalaci. Jednoduchý průvodce nastaví na vašem počítači vše potřebné, vytvoří databázi, přidá do ní záznamy Drupalu a vytvoří uživatelský účet. Po dokončení instalace se pouze přihlásíte.
Jak to vše probíhá, se můžete podívat na následujícím videonávodu.
Acquia Drupal stack installer vám samozřejmě umožní provozovat na lokálním počítači více instalací webových aplikací, takže v tomto směru není v ničem horší než obecné balíčky pro Apache, MySQL a PHP. Vyzkoušejte jej.
Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.
Podobné články
Komentáře k článku
Doposud jsem preferoval Drupal normální. On je stejně jediný rozdíl v tom, že Acquia Drupal má doplněnu řadu modulů jako součást instalace (CCK, Views, Date, Mollom...) + nabízí propojení s placenými službami Acquia. Ty využijí například velcí firemní zákazníci.
Černý pruh nahoře s administrací je modul Administration Menu.
Zalamování řádků vyřešeno, díky za upozornění
jen si tak rikam jak asi zareaguje prumerny ctenar na tu chybovou hlasku...
Já stále čekám, až to někdo okomentuje. Jste první :-) Když jsem Acquia Drupal stack installer instaloval ponejprv, bylo to bez problémů. Při druhém pokusu o instalaci na stejný počítač tam hláška naskočila. Skrývat jsem se ji nesnažil, na ukázku možností instalátoru nemá vliv.
Takže, kdo se cítíte jako průměrný čtenář, reagujte...
Koho ta hláška zajímá víc, tak viz PHP Notice: unserialize() ... : Error at offset 6 of 10 bytes in ... \includes\bootstrap.inc on line 428.
Je nějaká možnost počeštění tohoto produktu? nebo se rozjede jen drupal v angličtině?
Home › Administer › Site configuration, pak "Add language" vybereš češtinu, počkáš, dáš ji jako defaultní a uložíš. A je to.
ahoj
nevis jestli a jak jde upravit obrazovka tento web je offline?
ta defaultne nastavena je hrozna
dik moc
Petr
Zde je návod: http://drupal.org/node/195435
dekuji
ahoj a co ty preferujes drupal nebo acquia drupal?
po prihlaseni ti nahore vyskocila takova cerna lista da se to nastavit i u klasickyho drupalu?
dik
nefunguje ti zalamovani komentaru u radku v komentari