Životnost Drupalu 7 prodloužena o další rok. Přežije i verzi 8

V listopadu 2021 měl Drupal 7 skončit, coby podporovaný redakční systém se zajištěnými bezpečnostními a servisními aktualizacemi. Drupal Security Team však kvůli dopadům Covid-19 bude zajišťovat aktualizace o rok déle. Drupal 7 tak můžete používat do 28. listopadu 2022.
reklama

Věřím, že tato zpráva potěší spoustu tvůrců i provozovatelů webů postavených na Drupalu 7. Tato platforma je zkrátka něco jako svého času Windows XP. Prověřená časem, možná ne nejmodernější, ale spolehlivá.

Ono to samozřejmě neznamená, že s koncem životnosti Drupalu 7 by vám web přestal šlapat. Jen už nebudou k dispozici záplaty pro případné bezpečnostní díry, ani opravy pro kompatibilitu s aktuálními verzemi PHP.

Od letošního listopadu tak začnou plynout dva roky, nikoli jeden, které budete mít na přechod na novější verzi nebo jinou platformu. Můžete samozřejmě upgradovat rovnou na Drupal 9.

Vzhledem k tomu, že to pro Drupal Security Team znamená výdaje navíc, určitě ocení případné dotace.

Tato zpráva je zajímavá ještě z jednoho důvodu. Drupal 7 tímto přežije Drupal 8. Osmička totiž končí spolu se Symfony 3, na které je postavená, a to v původním datu Listopad 2021. Přechod na Drupal 9 by měl být ale hladký, stále více modulů deklaruje jeho podporu.

Zdroj: Extending Drupal 7's End-of-Life - PSA-2020-06-24

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru